Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi lesz a sorsa annak a 11...

Mi lesz a sorsa annak a 11 éves gyereknek akit az anyja felmentetett angolból és matematikából? Hogy fog tudni továbbtanulni?

Figyelt kérdés

A kislány szinte mindenből bukásra áll a húga meg közbe jó tanuló de még csak elsős.


A szintén tanulatlan és munkanélküli (nem kissebbségi, de munkakerülő) anyja meg nem fogadja el, hogy a probléma túlnőtt a képességein.

Állandóan az "élet iskolája" szöveggel jön, ahelyett, hogy szaksegítséget kérne.


Pontosabban a segítségkérése annyiban merült ki, hogy aszakszolgálattal felmentette a gyereket a fent említett tárgyakból, aminek hatására a kislány az et követő napokban arról érdeklődött, hogy nem lehetne e a többiből is felmentést kérni...


Vélemény?



2022. jún. 7. 14:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Családsegítő, az nagyon nagyon fontos lenne a kislány számára.

Én is fel voltam mentve, mondjuk amikor nem volt lelki nyomás, jól is tanultam, ahogy most is. 4-5-öd jegyek simán. Én is nehezen tanulok és matek felmentésem is van.

Szimplán nem foglalkozik a gyerekekkel, sajnos. Bár ne így lenne.

2022. jún. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

De így hogy veszik majd fel középiskolába vagy gimnáziumba, ha nem lesz értékelhető eredménye a felmentett tárgyakból?


Egyáltalán felveszik így?

2022. jún. 7. 15:34
 3/22 anonim ***** válasza:
90%

Felmentés esetén kell egy választott másik tantárgy, mint érettségin. Informatika, grafika, stb.

Ilyen jegyekkel nem tudom hová fogják felvenni, minél előbb kellene lépni rokonok esetleg? :(

2022. jún. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Az anyja nem engedi,a gyereket meg semmi sem érdekli és nem is hajlandó megküzdeni semmiért sem.

Youtube, meg az ownmckendry barátnője a sztár kb ennyi az élete..

2022. jún. 7. 15:42
 5/22 A kérdező kommentje:

Arra nincs megtanítva, hogy a kissebb testvéreit ellássa, vagy segítsen velük kapcsolatba az anyjának.

Az anya az apát is lenézi, elutasítja, és nyíltan megcsalja (közbe az tartja fent az egész albérletüket).


Az apa vállalkozó, de máj és alkoholbeteg, az egészből leginkább kivonja magát, mert nem akarja az állandó veszekedést, meg vádaskodást hallgatni...


Az anya meg én nem tudom de szerintem visszamaradott lehet, egyedül ugrálja körbe az összes gyereket, aztán mindenki előtt mártírkodik, hogy ő mennyit tesz, meg senki sem segít, hogy nem talál normális munkát már lassan 10 éve az is a három gyerek végett van.


A családit szerintem simán magára költi, vagy elborozza, a gyerekek nem bírnak el egy happy meal menüvel se fejenként...

2022. jún. 7. 15:53
 6/22 A kérdező kommentje:
Fb-profilon persze minden ragyog, meg patyolat, bár legutóbb a nagylány már oda se akart állni a ballagáson úgy veszekedett vele az anyja. A kicsikkel, meg hogy mosolyogjanak...
2022. jún. 7. 15:56
 7/22 A kérdező kommentje:

Én a huga hapsija vagyok a történetben, első találkozásunkkor is pár órás ismerettség után engem mint vadidegent, arra kért a nő, hogy dobjam ki a lakásból a gyerekek apját meg cseréljek zárat, mert ő már nem bírja elviselni ezt az alkoholistát.


Már akkor gondoltam, hogy itt van baj a toronyban.

Párom csak legyint a dolgokra, hogy engedjem el...

2022. jún. 7. 15:59
 8/22 anonim ***** válasza:
51%
Megy majd gyári munkásnak.
2022. jún. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
51%
A legalja középiskolába fel fogják venni, ott ellébecol néhány évet. Aztán majd buli lesz a három műszak valamelyik gyárban.
2022. jún. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Az anyja nem tud felmentést elintézni, ő csak elvitte a szakszolgálathoz. Ha ott felmentést adtak, akkor komoly a gond a gyerekkel, ugyanis ezt elég nehezen adják meg, még indokolt esetben is.

A felvételinél figyelembe veszik, sőt a tanulmányok alatt végig. A koppanás utána jön, mert a munkaerő piacon senkit nem érdekel, hogy te mit voltál képtelen megtanulni és erről milyen papírod van. Tudod vagy sem? Ha nem felvesznek valakit, akinek nem gond a matek vagy a nyelv, nem kínlódnak felmentett emberekkel.

A továbbtanulásnál a gimi a leírtak alapján amúgy se valószínű. Majd felveszik valamelyik gyűjtőiskolába szakmát tanulni. Az, hogy mi lesz vele már leírták, megy három műszakozni valami gyárba vagy lesz munkanélküli.

2022. jún. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!