Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megtehet ilyet a tanár?

Megtehet ilyet a tanár?

Figyelt kérdés

A dolgozatban az egyik feladatnál ki kell választani 5 lehetőség közül a jó megoldást. De a feladat egyik részénél mind az 5 lehetőség rossz volt. És nem volt olyan a válaszlehetőségek között, hogy egyik se a jó megoldás.


Ilyenkor az volt a jó megoldás, hogy a diák odírja a feladathoz "egyik sem".

De a tanár nem mondta el ezt a diákoknak előre.



Például a Legyen Ön Is Milliomos-ban 4 válaszlehetőség közül kell eltalálni a jó megoldást. 3 rossz és 1 jó megoldás van. Nem volt olyan egyszer se, hogy mind a 4 válaszlehetőség rossz és arra kell rájönni, hogy teljesen más a megoldás mint a 4 válaszlehetőségből az egyik.


Meg a többi tv-s vetélkedőknél se láttam még olyat, hogy mindegyik válaszlehetőség rossz lett volna...



2022. jún. 8. 19:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

“ De a tanár nem mondta el ezt a diákoknak előre”


Ez törvénytelen. A feladat maga érvénytelen, hiszen nincs ott a választási lehetőségek között, hogy “egyik sem”.

Következésképpen minden diák azt fogja jelölni, ami szerinte a legközelebb áll a jó válaszhoz.

Tehát maga a feladat érvénytelen.

Főleg, ha a bevezetésben szó sem esik róla.

Szóval ez nemcsak szemétség, hanyagság, hanem törvénytelen.

2022. jún. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

"Ez törvénytelen."


Ugyan melyik törvény mondja ki, hogy feleletválasztós feladatban kötelező legalább 1 jó válasznak lennie a lehetőségek között? ...


Ilyen feladatnál a helyes válasz az, hogy nem jelölsz semmit, vagy odaírod, hogy egyik sem jó. Nem kell ehhez egyetemi végzettség...

2022. jún. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Ez egyáltalán nem korrekt dolog.
2022. jún. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
42%
Remélem soha nem akarsz egyetemre menni, mert ott egy ilyenért kiröhögnek...
2022. jún. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

hát, úgylátszik, meg, csak nem volt túl etikus.

szerintem ezt simán meg lehet reklamálni, tehát, ha így volt, én szólnék érte, szóvá tenném, de csak finoman,hogy nehogy kipécézzen magának,és utána már csak rossz jegyeket adjon. Lehet, hogy akkor nem neki szólnék, hanem ofőnek, de ha ő az ofő, akkor lehet, hogy mégsem, hogy jóban legyünk, vagy nem is tudom végeredményben, hogy szólnék-e. Vagy, hát, figyelj, nemtom, hány embernek múlt a jegye azon az egy ponton. Hogy pl akkor ha az meg lett volna, akkor nem hármast kapott volna, hanem négyest; vagy pl nem egyest, hanem kettest.

2022. jún. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
*amúgy, nem tudom, érdemes-e reklamálni miatta bárkinek is, lehet később is megcsinálja ugyanezt, de lehet, hogy pl rászólna ofő, vagy az igazgatóhelyettes, vagy az osztályfőnökhelyettes; hogy érkezett felé egy ilyen jelzés diákok részéről. Szal nemtom, történne-e valami, változna-e valami, sikerülne-e jobb belátásra bírni a tanárt, aki ilyen feladatot adott. Ha ez az egyetlen feladat volt ilyen, és nem múlott rajta jegy, akkor talán ez az egy (akár tudatos, akár nem) hibája a tanárnak még belefér. De amúgy szal etikátlannak gondolom továbbra is, nem tudom, lenne-e valamilyen jogi következménye szóval, hogyha valakinek ezt szóvá tennétek, meg hogy lenne-e valakinek jobb a jegye. Meghogy nemfeltétlen jogi, csak, hogy erkölcsileg értse meg a tanár, valahogy lássa be, hogy ez nem volt fer. Vagy lehet, hogy azt nem is számolta bele azt az egy kérdést a százalékokba, csak kíváncsi volt, hogy ki jön rá,ki tudja annyira, ki az aki felkészült annyira; hogy tudja még ezt is, és nem ugrik be a csapdába. Mondjuk asszem, akkor sem fer ilyet belerakni. De szóval, szerintem én osztályfőnök felé jelezném, hogy szóljon már (rá), hogy ilyen többet azért elő ne forduljon.
2022. jún. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

*Én amúgy nem értek hozzá, hogy ezt jogilag megteheti-e, hogy ilyen ([akár szándékoltan, akár véletlen folytán] hibás) feladat legyen,de szóval szerintem mindenképpen etikátlan volt, kivéve,hogyha mégse számolta bele, mert szorgalminak vette.


Másik, [érdekesség képpen.] egyszer hiányzott nekem két század, tehát ennyi: 0,02 pont, hogy elérjem a jobb jegy százalékát, de a tanár nem adta meg, merthogy nem értem el az adott százalékot.

2022. jún. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
98%
Nem etikus és nem korrekt, de semmi nem zárja ki.Azért 18 év alatti diákokkal szemben korrektül kellene eljárni, senkit nem érdekel, hogy egyetemen mi van és mi nincs, ott felnőtt emberek vannak, ráadásul nem mindenki megy egyetemre sem. Én ezt tanárként maximum úgy játszottam volna el, hogy életre nevelés céljából utólag megmondom nekik, hogy bízzanak magukban és gondolkodjanak, és merjenek odaírni egy "egyik sem" választ, vagy ne jelöljenek semmit, és utólag természetesen ezt a feladatot nem pontoztam volna. Ha a tanár viszont a dolgozat előtt, vagy félév elején figyelmeztetett, hogy lehetséges, hogy lesz ilyen a dolgozatban, akkor viszont az is más. Szerintem az osztályfőnöknek kellene szólni, de kérdés, hogy érdemes-e. Ha mondjuk kilencedik osztályosok vagytok, akkor ezen semmi nem múlik feltehetőleg, felvételik előtt már inkább, gondolom a felháborodás is elsősorban azért van jobban, mert ha jól sejtem, akkor most vannak az év végi zárások, és ez így még inkább etikátlanabb, hogy emiatt akárkinek is bukjon a jobb jegye.
2022. jún. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

5-6-7 vagyok; én amúgy hagytam volna akkor ki egy sort így, hogy


a) valami

b)másvalami

c)másabbvalami

d)mégmásabbvalami

e)legmásabbvalami

f) egyéb, mégpedig : ... ... ..

2022. jún. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
98%
Idézve egy idevágó klasszikust, "lehet, hogy nem erkölcsös, de jogszerű".
2022. jún. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!