Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyet megtehet ez a tanár?

Ilyet megtehet ez a tanár?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok. Kellett készítenem egy esettanulmányt egy diákról, tesómról készítettem.

Az x órát vezető tanár elfogadta és megkaptam az aláírást a neptunban. Nos, mivel ez egy olyan gyakorlati óra, amihez kötelező egy pszichologiai elmeleti óra is. Azonban, az elméleti pszicho orat tartó tanárnak (legyen ő Y) is el kellett küldeni a tanulmányt, mivel az x tanár nem küldte el neki azt, hogy milyen jegyet is kaptam rá. Erre ír Y nekem és az egyik szaktársaimnak, hogy miért másoltuk le egymást. Ezzel, csak az a gond, hogy egyáltalán nem lett lemásolva. Ez miatt a szaktársam is meg haragudott... Írtam emailt az Y-nak, hogy nem lett lemásolva és tényleg van testvérem (mert ezt se hitte el), ha kell be is bizonyitom személyi igazolvánnyal. Y még az utolsó vizsgák előtti tanítási héten iratott velünk Zh-t, ami 2-es lett (20 perc volt rá, 50 kérdés ebből a 25 kérdés kifejtős es a másik "tipmix", lehetetlen volt befejezni 20 perc alatt, örültem, hogy 2-es lett). Szóval 2-nél rosszabb jegyet elvileg nem adhat. Azonban, vissza írta emailben, hogy írjam újra a tanulmányt és új struktúrában készítem el akkor talán megadja jegyet...zárójelben megjegyezte, hogy ha nem csinálom meg akkor tudom mi lesz a vege...

Ezt megteheti, hogy fenyeget a megbuktatással, ha a másik tanárnál 4-es lett ez a tanulmányom és Y-nál, azaz nála 2-es lett a ZH-m? Tényleg, nem másoltam le, nagyon max formailag hasonlít a szaktársaimhoz, de akkor sem ugyan olyan,meg ha hasonlít akkor az miért baj, hiszen nem ugyanaz a kettő?

A lényeg meg egyáltalán nem ugyan az, nagyon maximum annyiban hasonlít az én választottam és a szaktársamé, hogy mind a ketten szeretnék sportolni, de még tesóm hobbi szinten (futni szokott járni a kutyákkal 1,5 - 2 órát és néha torna gyakorlatokat végez itthon), addig a szaktársam választottja versenyszerűen sportol...



#Megteheti vagy nem?
2021. jún. 4. 16:11
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocsánat, hogy hosszú lett.
2021. jún. 4. 16:11
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul, hogy különböző emberek egymástól teljesen függetlenül, hasonló témával rukkolnak elő. Ez még önmagában nem probléma, hisz ezerféle szempontból meg lehet közelíteni hasonló kérdéseket. DE... Ismered ezt a szaktársadat? Beszéltél vele az esettanulmányokról? Olvastad az ő esettanulmányát, mielőtt a sajátod megírtad? Ugyanis ha tanár azt kéri, hogy új struktúrában írd meg, és te is beismered, hogy formailag hasonló a dolgozatod (ami igen, baj, ha másoltad)... Ne haragudj, de az, hogy egész véletlenül pont ugyanazt a gondolatmenetet követnétek, gyanús. Ha valaki más beadandójának a logikus szerkezetét használod mankónak, az is plágiumnak számít. És igen, a tanár megbuktathat érte. Az, hogy egy másik tanárnak ez nem tűnt fel, vagy nem foglalkozik vele, nem jelenti azt, hogy senki ne kérhetné ezt számon rajtad. Szóval próbálj meg valami eredetibbet kitalálni.
2021. jún. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ismerem a szaktársam, de egyáltalán nem beszéltünk a tanulmányról. Ez miatt is voltam ideges,hogy ez hogyan lehetséges. Max az lehetett, hogy esettanulmány mintát nézhettünk a neten és ugyanazt néztük ki teljesen véletlenül, egymás tudta nélkül. Akkor sem ugyan az volt, hanem hasonló, kis mértékben hasonlított. De egyáltalán nem másoltam erre megesküdnék akármire. Vagy 80-an vagyunk azon az órán, igazából mással is meg történhetett ez...
2021. jún. 4. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!