Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Rezidens képzésre jelentkezésn...

Rezidens képzésre jelentkezésnêl/munkakeresêsnél mennyire számít melyik orvosi egyetemre jártál?

Figyelt kérdés
Mennyire jelent előnyt h "nevesebb" egyetemre jártál e? Vagy ez egyáltalán nem számít és vidékis is egyenkő esêllyel indul?

2022. jún. 9. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az elért eredmény számít.
2022. jún. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Először is: a hazai orvosképzések között nincsen "futottak még"-kategória, úgyhogy az önmagában nem számít, hogy "vidéken" végeztél.


Ami számíthat, hogy idegen vagy. Nyilván a klinikák a saját egyetemük hallgatóit preferálják (akik mondjuk TDK-ztak is ott), de a kórházakban is előnyben vannak azok, akik ott töltötték a gyakorlatukat és kiemelkedtek, vagy éppen az osztályról valakinél írták a szakdolgozatukat. Ebből a szempontból hátrányban vagy (hiába kiemelkedő a tudásod, a hozzáállásod, nem volt alkalmad bizonyítani), de amilyen orvoshiány van, én ezen aggódnék a legkevésbé.

2022. jún. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon minden orvosi kb. egyforma színvonalú, a vidékiek egyébként szerintem jobbak. Második pedig leírta a többit. Nem az számít, hogy hol végeztél, hanem hogy ismernek-e.
2022. jún. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Nekem ugyan semmi közöm sincs az egészségügyhöz, de amit tapasztalok most sok helyen, illetve mesélnek egészségügyis ismerőseim, szerintem most mindenhol örülnek, ha egyáltalán van valaki, aki még ebben akar elhelyezkedni.
2022. jún. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!