Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi vagy jogi egyetemre...

Orvosi vagy jogi egyetemre menjek?

Figyelt kérdés
Szòval az a helyzet, hogy jogi egyetemre szeretnék menni, mert érdekel, de természettudomànyokbòl is jò vagyok és az orvostudomàny is érdekel. Gondoltam orvosjogàsz leszek, műhibaperekből sok van, de kézügyességem meg nincs, és nem tudom magamat elképzelni orvosként. Mit csinàljak: menjek egyből jogra, vagy pròbàljam meg az orvosit, ès majd később elvégzem a jogàsz szakot?

#Orvosjogàsz
2022. jún. 3. 16:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Fogyi vagy?

“kézügyességem meg nincs, és nem tudom magamat elképzelni orvosként”

2022. jún. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Oké, de maga az orvostudomàny, az emberi test érdekel
2022. jún. 3. 16:43
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
2022. jún. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Ha mindkettőt el akarod végezni, akkor mindenképpen az orvosival kezdd. Azt ugyanis elvégezheted ingyen, utána pedig a jogi karon tűrhető tandíjat fizetsz. Ha előbb a jogászatot csinálod végig ingyen, akkor csak 2 állami támogatású féléved marad, s ezután az orvosin csillagászati tandíjat kérnek majd tőled. Persze megteheted azt, hogy jogásznak költségtérítésesen jelentkezel, de ha időközben meggondolnád magad az orvosi elvégzése ügyében, akkor kidobtad a pénzt tandíjra.
2022. jún. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Tök mindegy úgyis kibuksz
2022. jún. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

"jogi egyetemre szeretnék menni"

"kézügyességem meg nincs, és nem tudom magamat elképzelni orvosként"


Akkor szerintem te is tudod a választ.

2022. jún. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Utolsò, nem fogod fel? A jog és az orvostudomàny is érdekel, de azt, hogy én egy kòrhàzi osztàlyon dolgozzak és műtsek nem tudom elképzelni. Ezért kérdeztem, mert pl. szàmos olyan bìrò van, aki ùgymond cìmzetes orvos, mert vagy annyi szakértői véleményt halott màr életében, vagy mivel műhibaperekben ìtélkezik és orvosi könyveket olvas.
2022. jún. 3. 17:24
 8/13 anonim ***** válasza:
61%
Nem tudom, honnan veszed, hogy sok műhiba-per van. Nincsen. Ugyanis minden korrekt ügyvéd tudja, hogy egy műhiba-pert csak akkor lehet megnyerni, ha a bíróság által elrendelt orvosszakértői vélemények a felperesnek adnak igazat, azaz minden kétséget kizáróan megállapítják az orvosi mulasztást. Az orvosok viszont védik egymást, ezért nagyon ritkán írnak le negatív véleményt egy másik orvos munkájáról. Minden orvosi beavatkozásban vannak a szakirodalomban ismert kockázatok, s ha pl. a beteg meghal egy rutinműtétben, akkor ezekre a kockázatokra hivatkozva az orvost szinte mindig felmentik. Emiatt a műhiba-perek elindítása a legtöbbször teljesen fölösleges pénzkidobás. Nekem egy rokonom kórházban dolgozik orvosként vagy harminc éve, és ezalatt a kollégái körében még egyetlen sikeres műhiba-perről sem szerzett tudomást. A betegek vagy a hozzátartozóik persze rendszeresen fenyegetőznek műhiba-perrel, de nagyon-nagyon ritka, hogy valaki ténylegesen ilyet elindítson, mert az ügyvédek tájékoztatják őket a minimális esélyekről. S az a kevés elindított műhiba-per is mind megbukik.
2022. jún. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
14%
Hagyd rá, ábrandokat kerget🤣 úgyse tudja elvégezni aztán mehet közmunkásnak ha abbahagyta az egyetemet. Ja először be is kellene jutni
2022. jún. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak sebészek vannak amúgy, van egy halom ága az orvostudománynak, akár kutató is lehetsz, ha a tudomány vonz jobban.
2022. jún. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!