Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon félek az angol középszi...

Nagyon félek az angol középszintű szóbeli érettségitől, nagyon nehéz lesz így?

Figyelt kérdés
Nagyon nem megy az angol, de szerencsémre írásbelin összeszerencsétlenkedtem 40 pontot... De angol tudásom nagyon rossz, egyáltatlán nem tudom kifejezni magam angoul és a szvakak kiejtése se megy.... Tanulgatom 2 napja a tételeket de szinte semmit nem tudok megjegyezni belőle pedig a tanárnő kidolgozta az összes tételt nekünk...Tudom elég lenne a 4 pont (12%) de nem hiszem hogy összevissza makogásra megadnák de egyébként az angol tanárnuk nagyon kedves de nem igen tettem magam oda angol órán mivel nem igazán érdekelt mivel alapból a szakmámhoz ami lesz feleslegesnek érzem/éreztem.... Tegnap 4 óra alatt sikerült megtanulnom 1 angol tételt úgy hogy már olvasgatom őket 1 hete...A válaszokat előre is köszönöm!

2022. jún. 12. 08:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte leszek.

Ha félsz, akkor igen. A félelem blokkolja az előhívást, következetes gondolkodást.


Másrészt, ahhoz, hogy új idegpályák épüljenek ki (adott információ rögzítése, stb. miatt) az agyadban a sok gyakorlásnak köszönhetően, ehhez idő kell.

Ezt nem lehet megkerülni pl. 2-7 nap alatt.

2022. jún. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a kérdést, nyilvánvalóan nagyon nehéz lesz így, csak feleslegesen húzod itt az időt. Inkább tegyél el telefont, mindent. A cambridge online szótár nagyon szépen kiejti a szavakat. Nyilván, ha már az írásbelid sem lesz túl jó, a szóbelid sem lesz az, de gondolom ebben tisztában voltál. Hasznos lenne az angol, de ha ennyire nem megy, akkor nincs mit tenni. Érj végig a tételeken, amiket kidolgozott a tanárnőd. Ha fáradt vagy, csak olvasgasd, és mondatról mondatra, vagy szóról szóra mondd fel az egészet újra. Tök jófej, én kb. 7 éve érettségiztem, és nekünk egy tanár sem dolgozott ki semmilyen tételt, én azokat is magamnak csináltam tankönyv és internet segítségével.
2022. jún. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha az írásbelin lett 40 pontod, kizártnak tartom, hogy ne tudj összeszedni 4 pontot a szóbelin. Fixen segítőkész lesz a tanár, ráadásul előre is készülhetsz a feladatokra.

Nekem az a javaslatom, hogy ne a tételeket bújd (persze az is hasznos lehet), inkább gyakorold be az egyes feladattípusokat. Pl. a képleírós feladatnál vannak sablonszövegek, amiket elmondhatsz, és ha ezek megvannak, már van több pontod, ehhez meg csak hozzámakogsz valamit. Ne aggódj!

2022. jún. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Simán meglett :) Nagyon könnyű volt, 33/18p
2022. jún. 16. 13:11
 5/5 anonim ***** válasza:
62%

40 + 18 = 58 pont,


60 ponttól (azaz a max össz 150pont 40%-ától) már 3-as lenne,

így meg éppen a 2-es legteteje.


De mint írták, a minimálisan kötelező 4 pontot úgyis kitaposták volna belőled, hogy csak ezen már ne múljon a kettesed, -- ugyanakkor ezek szerint arra azért vigyázott a tanár, hogy jobbat se kapj, tudta ő a négy év tapasztalataiból, hogy mennyit tudsz és mennyit érdemelsz.


Úgy tűnik, a kettes már előre márványba volt faragva.



(Igaz, ha csodákat brillíroztál volna szóbelin, folyékony akadémiai oxfordi angolsággal, matematikailag akkor is csak hármas lehetett volna, mert 40 + a szóbelin max 33 = 73, és 90 ponttól 4-es.)

2022. jún. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!