Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségin tényleg ki tudják...

Érettségin tényleg ki tudják hozni a kettest belőled tanárok úgy is, ha semmit nem tudsz?

Figyelt kérdés
Van töriből olyan téma, amiről még kb. semmit nem tudok. Talán ha 30 percet ülnék felette, akkor eszembe jutna valami. Magyarból is van pár ilyen, de attól kevésbé félek. Még tanulok rá, de van olyan, amire tényleg kb. semmit nem tudok. A tanárok így is ki tudják hozni belőled a kettest? Egyébként a legrosszabb írásbelim 64% lett, a legjobb pedig 95%. Részben lustaságból nem tanultam, meg azért mert úgy gondoltam, hogy biztos meglesz a kettes, és nekem csak az kell. Mondjuk most kicsit kezdek félni. Azért elég nekem mindenből a minimum, mert már nem érettségizek olyanból, ami kell egyetemre(emelt, nyelvvizsga, meg matek kell nekem duplázáshoz).

2022. jún. 14. 14:13
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Miért lenne érdekük átengedni téged?
2022. jún. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mindig azt mondták, hogy a tanároknak nem érdekük megbuktatni.

Azért, mert az iskola és a tanár is rossz színben tűnik fel, ha megbuknak a diákok, és mert ismernek, nem hiszem, hogy rosszat akarnak nekünk. A legtöbb tanárról azt szokták mondani, hogy megpróbálja kicsikarni a kettest a diákokból. Meg amúgy is kérdezniük kell, ha rossz irányba megyünk el a feleletünkben vagy elakadunk.

2022. jún. 14. 14:44
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Töriből ne úgyképzeld el, hogy az évszámokat kell sorolni, meg megkérdezik hogy melyik király uralkodott ettől eddig. Forrásokat kell értelmezni, ha tudsz írni-olvasni, és átfogalmazva, pár értelems mondatban vissza tudod mondani azt amit elédraknak, akkor simán meglesz. Irodalom ugyanez.
2022. jún. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se érdeke a tanároknak a buktatás, főleg ha ilyen jók az írásbeli eredményeid. Főleg ha az elnök nem magyar vagy töri szakos, akkor pláne könnyebb az ember dolga.

3-as ez tényleg így van? Nem csak írásbeliben volt forráselemzés? Én is holnap szóbelizek, és nekünk azt mondták szóbelin minden tantárgyból egy üres lapot kapunk, 20 percünk van hogy leírjuk amit tudunk, majd ezt szóban kibővítve elmondjuk.

2022. jún. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 EVA800 ***** válasza:
0%
Egyetemen az érdekük hogy megkülönböztetés akinek nem szóltak az érdekében
2022. jún. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 EVA800 ***** válasza:
0%
A buktata's az érdekük
2022. jún. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
4. Bár már meg vagy. De másnak. A szóbelin kb ugyanúgy kell a feladatot megoldani, mintha az esszét, csak itt szóban ugyebár.
2022. jún. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!