Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 17 éves vagyok. Visszahúzódó,...

17 éves vagyok. Visszahúzódó, kétbalkezes ember vagyok, többszöri is megmutatkozott ez. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az iskolába testnevelés tanórán nem vagyok valami fényes a labdajátékokban többek között, mondhatni én vagyok a legszerencsétlenebb az osztályba. Számtalanszor megesett, hogy focinál öngólokat rúgtam, röplabdánál az ellenfélnek szerzem a pontokat, kosárban sem vagyok profi. Az osztálytársaim az ügyetlenségemet a szememre vetik, de nem direkt vagyok ilyen. A tornatanár nem szól a félremenésemről semmit. Közeleg a nyári szünet és szerettem volna vállalni diákmunkát, csak attól félek, hogy ott is majd szerencsétlen leszek, és a végén még nekem kell valami miatt fizetni. Tartok attól is, mivel nagyon nehezen nyílok meg idegen környezetben. Mit tegyek?
2022. jún. 14. 22:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy te nem vagy jó tegyük fel a labdajátékoknál, nem jelenti, hogy értéktelen lennél, vagy semmire sem lennél jó. Az osztálytársaid meg nem biztos, hogy úgy viselkednek ahogyan kellene nekik ilyen helyzetekben.

Lehet, hogy te másban vagy jó. Ezzel semmi gond sincs. Mondjuk gerelyhalyítás, matek, zenélés, főzés, stb. Nem kell mindenkinek labdajátékokvan jónak lenni. Ha érdekel a sport érdekel, ha nem, nem.

És nem kell félni mindentől. Nem megy tönkre minden azért, mert nem vagy jó a sportban. Az utolsóra gondra ennyit tudok mondani talán tanácsként: Cselekedj úgy másokkal, ahogy te szeretnéd, hogy veled cselekedjenek. És ne félj emberektől. De ne legyél embereknek a szolgája. (Ezek az Istentől vannak, a világmindenség Urától, aki feltámasztotta a fiát, Jézust a halálból, hogy mindenki, aki hisz Őbenne, örökké éljen.)

2022. jún. 15. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

(Utolsó vagyok)

labdajátékoknál; labdajátékokvan = labdajátékokban

gerelyhalyítás = gerelyhajítás

utolsóra gondra = utolsó gondra

Ott, hogy "De ne legyél embereknek szolgája" nem kell a "De".

És azt, hogy nem kell félni mindentől, nem sértésnek mondtam, hanem ez ne adjon okot arra, hogy ne merj megtenni olyat, amitől nem kell félni és nem gond, vagy még jó is.

2022. jún. 15. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!