Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha 6 tárgyból érettségiztem,...

Ha 6 tárgyból érettségiztem, mind a hatot bizonyítványba írják?

Figyelt kérdés

2 választott tárgyam volt, a biológia és kémia, mindkettő emelt. Osztályfőnököm még valamikor év közben azt mondta, hogy a 6. tárgyról csak tanúsítványt kapunk külön lapon, illetve a jobb eredmény kerül a bizonyítványba.

Nekem viszont a két választott emeltnek egyforma lett a százaléka, nincs jobb vagy rosszabb és szeretném is, ha mindkettőt bizonyítványba írnák (mivel abban nem csak 5 tárgynak van hely). Ezt ilyenkor külön kérni kell, hogy ne tanúsítványt kapjak a hatodik tárgyról? /holnap kezdődik nekünk a közép szóbeli/


2022. jún. 15. 16:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Van hely benne, bele kell, hogy írják
2022. jún. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindkettőt a bizonyítványba írták.


Tanúsítvány tudtommal csak a bizonyítvány megszerzése után letett érettségiknél van.

2022. jún. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A #2 jól tudja.


A bizonyítványba az okirat kiállításakor meglévő eredményeket írják be. A 4 kötelező tárgyon kívül 4 másik hely van az érettségi tárgyaknak.

Amennyiben valakinek 8-nál több tárgyból lenne érettségije a kiállításkor, úgy a vizsgázó döntheti el, hogy melyiket írják a bizonyítványba, és abban az esetben a többiről tanúsítványt kap.

2022. jún. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az osztályfőnököd buta mint a tök.
2022. jún. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!