BGE vagy ME jobb?

Figyelt kérdés

Gazdalkodási és menedzsment szakra szeretnék menni, ezt a két egyetemet jelöltem meg, de még lehet sorrendet módosítani és nagyon gondolkodok rajta.

Miskolc közelebb lenne, de a szüleim a BGE-t mondanák, mert az nevesebb gazdasági iskola.

Szerintetek melyik a jobb suli és miért?



2022. jún. 16. 15:16
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
BGE.
2022. jún. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%

Melyik szempont szerint?


- Tanuló központú?

- Gyakorlatorientált?

- A vizsgák a valós életből vett valós problémák megoldásáról szólnak projekt alapon?

- A diákokat életszerű, naprakész, megfelelően tagolt és lektorált tananyaggal látják el?

- A diák hibázása nem vétek, hanem ajándék, ami közelebb viszi a megoldáshoz?

- Ha van bármiféle probléma, szívesen fogadják a diákok észrevételeit?

- A tanárok munkáját, viselkedését, hozzáállását lehet értékelni hallgatói oldalról, és ha kell elküldik a tanárt, ha nem úgy áll a hallgatókhoz, ahogy kellene?

- A cél a diákok segítése minden helyzetben, nem időközönkénti szívatása?

- Nincs tölteléktantárgy?


A válaszom, egyik sem. Mind a kettő elavult, ócska minőségű.

2022. jún. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A gazdálkodás és menedzsment szak a múlt relikviája, egy teljesen általános menedzsment alapozó képzés, "nesze semmi fogd meg jól". Úgy jössz ki, hogy szó szerint nem értesz semmihez. Ha gazdasági alapszakot akarsz választani, akkor menj legalább pénzügy-számvitelre vagy kereskedelem és marketingre, hogy legyen valami szakma a kezdedben... Gazdmenből iszonyatos túlképzés van, időpocsékolás a rá szánt 3.5 év...


Nem tudom a Miskolci Egyetem gazdasági szakjai milyen színvonalúak, de ez szinte mindegy is. Annak nézz utána, hogy Miskolcon milyen CÉGEK üzemelnek, ahol tudsz majd gyakornokoskodni... Mind a két egyetem sereghajtó a világranglistán, szóval teljesen mindegy, hogy melyikre jársz, de az létfontosságú, hogy legyen gyakornoki helyed, méghozzá minél nagyobb és ismertebb multinál!! Ha egyszer nevesincs kft-knél kezded a karriered, akkor kb. örök életedre el vagy ott ásva, iszonyat nehéz lesz utólag bekerülni egy nagy céghez...


... mindez a BGE malmára hajtja a vizet. Természetesen egy Corvinus vagy ELTE jobban cseng a munkaadók fülében, sőt szerintem még egy BME is, de a BGE-nek is jó kapcsolatai vannak, és nagyon sok BGE-s alumnus/alumna dolgozik nagy cégeknél akár vezérigazgató szintig is.


Úgy egyébként az iskola színvonala nem feltétlenül jobb, a ME "igazi" egyetem, a BGE meg csak egy főiskola volt, lesz és marad, de még egyszer: a gyakornoki hely szempontja mindent visz.


Amit még megtehetsz, hogy az alapszakot végigcsinálod Miskolcon, mesterszakra meg mész mondjuk a Corvinusra vagy külföldre. Hollandiában remek egy éves mesterszakok vannak potom pénzért (1 millió forint a teljes tandíj!).

2022. jún. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezek az egyetemek közt vaciláltam, nekem a BGE volt közelebb, de Pesten albérletben laktam volna, Miskolcon kollégiumban.

Miskolcra jöttem, még csak első évem, szóval a szak (ng) hasznosságáról meg az egyetem minőségéről nem tudok messzemenő következtetéseket levonni, de nagyon jól érzem itt magam, szuper, kényelmes életem van (gondolok itt olyanra, hogy nem kell tömegközlekednem egy percet sem, lyukas órákban vissza tudok jönni koliba olcsó a lakhatás), 10/10 a társaság.

Szeptembertől lesz gyakornoki helyem is, a Bosch, a Hell meg a Joyson már eleve felszívja az összes egyetemistát és nem kell verekedni az állásokért. Ez szerintem pozitívum.

2022. jún. 19. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!