Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valahol elérhető még vajon...

Valahol elérhető még vajon ezek az előadásanyagok?

Figyelt kérdés
1989-től 2 éven keresztül fizikai alapszakon tanultam a BME-n. Ott az egyik kurzus keretein belül (már nem tudom melyik volt az pontosan) Udvari tanárúr (a pontos nevére szintén nem emlékszem) tanított időfizikát. Konkértan az volt a megnevezése, hogy időfizika, ez 100%. Azt mondta el, hogy hogyan jött létre az idő (ez az ősrobbanás gyakorlatilag, csak más szemszögből), hogyan épül föl. Majd utána következett a dimenziók, a tér szerkezete, stb. Nekem már semmi jegyzetem nem maradt meg erről. Beszélgettem pár volt szaktársammal, ők is emlékeznek rá, de ugyanígy nincs semmi kézenfogható anyaguk ezekről az előadásokról. Próbáltam rákeresni az interneten, de nem találtam semmi érdemleges anyagot. Én a mai napig meg voltam róla győződve, hogy a fizikában az előbbiek már ismert dolgok. Akkoriban azokon az előadásokon egy cseppet sem tűnt úgy, hogy humbug, tudománytalan téziseket mesélt volna, minden klappolt mindennel, logikus és érthető volt (mondjuk nekem csak részben, de én nem is tudtam elvégezni a szakot). Csak mostanában eszméltem rá, hogy a hivatalos tudomány még sehol sem tart ezekben a kérdésekben. Így el is gondolkodtam rajta, hogy akkor 30 évvel ezelőtt ő hogyan tudott nekünk hosszú előadásokat tartani arról, amit még most sem tudunk? Emiatt szeretném megszerezni ezeket az anyagokat, hogy jobban utána tudjak nézni, hogy mit is tanított. Nincsenek meg valamelyikőtöknek véletlenül ezek? Tudnátok segíteni a felkutatásukban?

2022. jún. 17. 12:33
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


"A Fizipédia a BME TTK Fizika Tanszék által üzemeltetett, folyamatosan frissülő portál, ahol a mérnöki fizika és fizikus képzésekhez szükséges tananyagok, kiegészítő ismeretek és aktuális tárgyinformációk jelentős része egy helyen megtalálható. A portál fontos része a több mint 100 kísérleti videót tartalmazó fizika videótár, amely az egyetemi oktatáson túl, középiskolásoknak, fizika iránt érdeklődőknek is hasznos, szabadon elérhető tananyag."


Nem fizikus vagyok, hanem mérnökinformatikus. Nekünk itt voltak elérhetők a fizika anyagok, de ahogy látom itt fizikusoknak is vannak anyagok.


Tehát látok rá esélyt, hogy itt megtalálod amit keresel, de nem vagyok benne biztos.

2022. jún. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem ő volt a tanárod?


[link]

2022. jún. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2022. jún. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#1: Át fogom nézni.

#2: Szerintem nem. Már akkor is 40 fölött volt emlékeim szerint.

#3: Itt nem találtam semmi témába vágót.

2022. jún. 17. 15:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!