Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az SZTE-n BTK karon melyik...

Az SZTE-n BTK karon melyik kollégium összességében a legjobb?

Figyelt kérdés

A Móra, Károlyi és Herman közül melyik legyen?

Milyenek ezek a kollégiumok ottlakók szerint?

A Károlyi tényleg zavaróan hangos vagy elviselhetö? A Mórába lehetetlen bejutni?

A Herman nagyon elavult, korszerütlen?

Mindegyikröl hallani hideget meleget, így nem tudok dönteni.

(Az Öthalmi kizárva elhelyezkedése miatt.)



2022. jún. 17. 13:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Móra szakkoli, úgyhogy oda kérnek ugye bizonyos dolgokat a jelentkezés mellé (azt hiszem motivációs levél kell), plusz a tanulmányi átlagodat is nézik. Nem lehetetlen bejutni, nekem pl. egy szaktársam is ott volt, viszont azt mondják, hogy azért nagy a túljelentkezés oda. Szóval

összességében ha úgy érzed, akkor érdemes lehet megpróbálni. Ha esetleg nem vesznek fel, így is úgy is kötelező még legalább 2 helyet megjelölnöd.

Károlyi és Herman nagyjából ugyanolyan felszereltségű és kinézetű, és kb. ugyanolyan távolságra is van a BTK-tól (Herman busszal, Károlyi villamossal közelíthető meg). Igazából tényleg csak annyi a különbség, hogy a Károlyi jóval hangosabb és bulizósabb.

Mindkettőben voltam, és ezek a tapasztalataim.

2022. jún. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1.: a Móra lesz a elsö, az fix, de úgy tervezek hogy oda nem vesznek fel (ez a realutás
2022. jún. 17. 14:05
 3/11 A kérdező kommentje:

*(ez a realitás sajna)

Szoval a masodik vagy akár a harmadikba fognak felvennei.


És felszereltségben is ugyan olyan a Károlyi - Herman? Szoba méret az kicsi mindenhol, de úgy általában az életkörülmények milyenek tapasztalatbol?

2022. jún. 17. 14:14
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hú, hát mondjuk életkörülmények szempontjából azért inkább a Herman nyer. Csak hogy mondjak egy konkrét példát is: tavaly voltam ott Hermanban, épp akkor újították fel a zuhanyzókat szintenként, ami asszem csempézést + zuhanyrózsák felrakását jelentette. A Károlyiban még mindig nincsenek zuhanyrózsák, ha jól tudom semelyik szinten. Ez nekem eléggé nem feküdt sosem:D Hermanban csak simán feljebb mentünk egy szintet általában, ahol már voltak. Plusz itt a Károlyiban megjelentek apró férgek is, és állandóan eldugulnak a lefolyók.
2022. jún. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen ez így elég meggyözö volt, köszönöm:D


Még annyit utoljara hogy mi a különbség az A meg a B épület között? Modulo-ban külön lehet mindkettöre jelentkezni de sehol semmit nem írnak erröl.

2022. jún. 17. 15:01
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Két külön épület, én az A-ban voltam (Temesvári körúton van Újszegeden). De a mai napig nem tudom, hogy van-e bármi különbség az A és a B között:D Szóval erre nem igazán tudok válaszolni, bocsi. Hátha valaki más tudja.
2022. jún. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én az öthalmit is csak ajanlom. Nem távolság. A legjobb kollegium attól, hogy kint van. Hidd el nekem a Morabol reggeli csucsban a hidon adjönni sokkal gazabb mint az öthalmiból bejönni.
2022. jún. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak ajánlani tudom az Öthalmit. Hermannba lakik barátnőm, kicsi a hely, néhány szinten a fürdők sincsenek felújítva. A Károlyiban pedig szoktak érdekes dolgok történni. Az Öthalmi bár messze van,és este nem járnak olyan jól a buszok, szerintem így is megéri. Szép, tiszta, felszerelt, rendezett, és nem 30-an csak max 6-an használjátok ugyanazt a wc-t, fürdőszobát, és saját konyhátok is van.
2022. jún. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem mindenhogy (felszereltség, hangulat, hangerő, elhelyezkedés, lehetőségek...) a Móra a legjobb (utána esetleg az Eötvös) de nem jelölhetsz meg többet. Egy helyre jelentkezhetsz, a többire csak várólistára. Ja és csak a szakkolikba lehet bekerülni tanulmányok alapján, a többiért nem tudsz tenni, csak a szociális helyzet dönt. (Ez nálam egyértelművé tette hogy a Mórába jelentkezem)
2022. jún. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én a Herman B-épületében laktam,más koliban nem voltam még. A két épület teljesen máshol van, kb 15-20perc sétára egymástól. A B-ben van kb. 18 szoba. Van egy ágyad,2 szekrényed, egy asztalod. Zuhanyzó/wc+1 mikró az emelettel közös. Van még egy pici konyha 2 ősrégi gáztűzhellyel. A szobát magatoknak kell takarítani. Itt nem volt felújítás...
2022. júl. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!