Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki el tudná nekem magyaráz...

07007 kérdése:

Valaki el tudná nekem magyarázni hogy miért kell (bármilyen) iskolai vizsgán: éretségi, szakmai elővizsga... Ünneplőben megjelenni?

Figyelt kérdés
Engem személy szerint irritál ha egy egy nem szellős bármilyen hütés ventilátor/klíma nélküli helyen ünneplőben kéne lennem több órahosszát(marmint nálam ez a helyzet áll fen). A jó eredmény lenne fontos bármilyen dogáról vagy vizsgáról van szó. Egy kényelmesebb ruha szett ami akkor az alkalom miatt legyen tiszteletadóbb csinosabb szerintem sokat segítene abban hogy jobban figyelni és jobban koncentrálni tudjon az ember.

2022. jún. 21. 10:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez hagyomány, nem hiszem, hogy változni fog.
2022. jún. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A pár írásbeli hibáért bocsánat túl gyorsan írtam nem kell kijavítani.
2022. jún. 21. 10:11
 3/3 anonim ***** válasza:
87%

Mert ezzel adod meg a tiszteletet az esemény felé. Pont ugyanazért, amiért temetésre sem illik strandpapucsban és asszonyverőben menni, vagy amiért magázni szoktuk az időseket, vagy amiért felállunk és nem pofázunk a himnusz alatt. Ez a szokás, így illik. Konkrét racionális okot ne keress, ez nem arról szól.


"A jó eredmény lenne fontos bármilyen dogáról vagy vizsgáról van szó."

Én 4 osztályos gimnáziumba jártam, és kizárólag az érettségire kellett kiöltözni (a számonkérésekről, vizsgákról beszélek nyilván, nem az október 23.-i ünnepségről és hasonlókról). Szóval ne csináljunk úgy mintha a "bármilyen dogára vagy vizsgára" öltönyben kéne megjelnni.

2022. jún. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!