Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt olyan, aki ELTE...

Van itt olyan, aki ELTE nemzetközi tanulmányok (angolul) szakra jelentkezett?

Figyelt kérdés
Szerintetek ha nyáron szeretnék "készülni" azért, hogy egyetemen ne érjen semmi sem kellemetlenül, mit tanuljak főként?

2022. jún. 23. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

Barátnőm jár pont ide, és az az igazság, hogy első évben kb az összes gazdasági elsőévessel egyforma óráitok lesznek, a különbség az az h te mindet angolul fogod tanulni. Van aki 1es, 2es stb csoportokban lesz, ez azt jelenti h 1 vagy 2 tárgya lesz angolul, de ezt év elején lehet kiválasztani. Neked angolul lesz. Van mintatanterv, amibe ajánlom h belekukkants, e szerint haladt nálunk kb 80%ban mindenki idén. Van matek, közösség és egyén, menedzsment, marketing, pszihológia, és számvitel. A tanárok nagyon jófejek mindig lehet velük beszélni óra után. Én sajnos le lettem most sorva első évem után. Én azt mondom, az első félév könnyebb mint a második, de másnak meg pont, h fordítva. A zh-k sokkal könnyebbek mint a vizsgák, inkább tanulj azokra és akkor nem kell menni vizsgázni, amúgy én ha tehetném újra mennék, de hát így jártam. Vizsgán nem fogadtam el a két 3masom matekból mert úgy éreztem megy az 4esre 5ösre is, aztán mentem a harmadikra is. Végül megbuktam és kiderült nincs is pótvizsga, hatalmas érvágás volt nekem. De, előre kell nézni, kövi félévben felveszem a matek2-t megint aztán jó lesz az, legalább tudom már az anyagot. Sok sikert neked és mégnagyobb kitartást, ha bármi kérdésed lenne még nyugodtan írj.

20L

2022. jún. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 Nagyon szépen köszönöm! A barátnőd nem nemzetközi gazdálkodáson van? Ahogy néztem, nekem csak közgazdaságtan lesz (mikro és makro), más nem, ami matekos.
2022. jún. 24. 09:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem összekevertem a nemzetközi gazdálkodást a nemzetközi kapcsolatokkal. De amúgy szeribtem ezek a tippek érvényesek bármilyen eltés gazdasági szakhoz. Remélem tudtam egy jó betekintést adni a dolgokba.
2022. júl. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A nyár arra való, hogy pihenj.
2022. júl. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!