Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogász szak: SZTE vagy Károli?...

Jogász szak: SZTE vagy Károli? Milyen a közhangulat és mennyire alázós?

Figyelt kérdés

Negyedéves vagyok az Eltén. Viszont ennyi lidércnyomás egy életre elég volt. Vannak jófej tanárok, meg vannak akik valóban törődnek az emberrel, de a nagy átlag az a nemtörődöm, be se járok oktatni, de vizsgán meg követelek arc. Az nem szeminárium, hogy másfél órán át az új Pp-t szidjuk, de aztán vizsgán 1 óra felelés után egy vállrántással kidobnak. Mellé megy az alázás rendesen. Rengeteget tanulok, de a végén gyomorgörccsel örülök a kettesnek. Ez lenne valóban az egyetemi élet? Meg éltünk legboldogabb időszaka? Itt nem tudom a tudásomból kihozni a maximumot, viszont lelkileg már nehezen viselem ezt a fajta megpróbáltatást.


Kérdésem, hogy Szegeden vagy a Károlin milyen a helyzet? Munkám már van, már csak a papírt akarom a kezembe és legyen vége az egyetemnek. Szegeden levelező érdekelne, Károlin a nappali, mert pesti vagyok.


Köszönöm a segítséget!



2022. jún. 25. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Jogi egyetemet váltani három komoly nehézséggel is jár:


1. A különféle jogi karok mintatantervei között elég nagy eltérések vannak ám. Nagy az esélye, hogy ha negyedév után mész át máshova, akkor emiatt (és a tárgyak egymásraépülései miatt) csúszni fogsz egy évet. Töltsd le a tanterveket és sakkozd ki, hogy a várható tárgyelfogadások alapján reálisan megnő-e a szükséges idő.


2. A fogadó egyetem nem biztos, hogy átvesz. Általában az eddigi tanulmányi átlageredményeidben egy minimumot el kell érned, hogy egyáltalán szóba jöhess. Ennek konkrétan érdeklődj utána, hogy ne vesztegesd az időt egy esélytelen átvételi kérelemmel. De ha ez az átlag megvan, akkor sem köteles a fogadó egyetem átvenni, helyhiányra hivatkozva elutasíthat.


3. Ha állami támogatású képzésen vagy, akkor bizony számítanod kell arra, hogy az esetleges pozitívan elbírált átvételi kérvényed esetén is csak költségtérítésesnek vesznek át.


Mindezeken felül én a helyedben nagyon sietnék, mert a nyári szabadságolások miatt az átvételi kérelmedhez és a kreditátviteli kérelmedhez szükséges dokumentumokat az ELTE-ről mihamarabb be kellene szerezned. Ha ez megvan, mielőbb nyújtsd be a kérelmedet, hogy legyen esélyed a tárgyfelvételi időszak kezdetére a döntést megkapnod.

2022. jún. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az átvételi kérelemnak szabályzatban megjelölt határideje van! Nem a nyári szabadságolásoktól függ.
2022. jún. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én pótfelvételi eljárásban jelentkeznék felvin. Így elfogadják az eddigi tárgyaimat?
2022. jún. 25. 19:45
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg van az előírt egyezés, akkor igen. Károlin plusz van egy egyházismeret tárgy, ami nem vészes, de sokan mégis szenvednek vele. Nem értem miért, de így van.
2022. jún. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#2: Felületesen olvastad el, amit írtam. A nyári szabadságolások az átvételhez szükséges iratok beszerzése miatt számítanak, nem az átvételi eljárás miatt. Hiába akar valaki nyár közepén dokumentumokhoz jutni, ha a Tanulmányi Osztályon olyankor egy lélek sincs, aki azokat kiállítsa.


Egyébként ha valaki nem átvételi kérelemmel, hanem pótfelvételivel akar máshova átmenni, ezt megteheti, viszont akkor is be kell szereznie a hitelesített leckekönyvet és az összes, addig elvégzett tárgy hitelesített tematikáját. (Enélkül ugyanis nem tud kreditátviteli eljárást elindítani az új helyen, amelynek kimenete nélkül a ráépülő tárgyakat nem tudja majd felvenni sem, azaz meg lesz lőve az első tárgyfelvételi időszakban.) A hitelesített tematikák beszerzése hatalmas papírmunka, amelyet nem fognak ám egy héten belül megcsinálni a kérdezőnek. Örülhet, ha augusztus végére ezeket kézhez kapja, hogy egyáltalán legyen esélye a kreditátviteli eljárást elindítani.


Annyit mondanék még, hogy a pótfelvételit általában jogász szakon csak költségtérítésesen hirdetik meg, erre a kérdezőnek számítania kell.

2022. jún. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!