Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tanulmányi ösztöndíj mennyi...

A tanulmányi ösztöndíj mennyi mostanság?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy mondjuk egy 3-as, 4-es tanuló az egyetemen mennyi ösztöndíjat kap. Esetleg más ösztöndíjjal kiegészítve van annyi hogy kifizessem a kolit + a kaját? Vagy mindenképp kell támaszkodni a szülőkre?
2022. jún. 25. 19:48
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

10.

Nagyon köszi!

Igen, anya is azon van hogy fizet ő mindent, megoldjuk de ne dolgozzak suli mellett mert a tanulás rovására fog menni. Én az anatómiát már most elkezdem (bár már tanultam) tanulni, attól nagyon félek.

Lehet hogy megpróbálkozok mégiscsak a diákhitellel.

2022. jún. 25. 22:23
 12/13 anonim ***** válasza:
Én PTE BTK-n 5 egész felett kki-re kaptam 21 ezer forintot, ez volt a max, ennél csak kevesebbet kaptam. Szociális alapon sosem kaptam semmit, amíg el nem kezdtünk csalni a papírokkal… akkor már kaptam ilyen 30-40 ezer forint körüli szociális ösztöndíjat. Soha nem értettem, hogy a környezetemben hogy kaphat mindenki, nálam jobb anyagi helyzetben lévők is stb., aztán kiderült, hogy kb. mindenki csal és mondjuk egyedül van bejelentkezve az egyik lakásukba mint önfenntartó vagy a vállalkozó szülők minimálbérre jelentik be magukat stb.
2022. jún. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

SE-ETK

Itt 4 kategória van, 10 ezer, 20 ezer, 36 ezer és 50 ezer forintos ösztöndíjak, úgy tudom az évfolyam fele kap tanulmányit, nálunk a határ általában 4 felett szokott lenni. Én 4.6-os átlaggal kaptam egyszer 36 ezret, ugye mindig attól függ hogy te hogyan teljesítesz az évfolyamtársaidhoz képest. Nem tudom máshol hogy működik, itt karonként, évfolyamonként és szakonként is eltér hogy milyen átlagtól kapnak ösztöndíjat a hallgatók, orvosisoknál gyakran látom hogy 5.0 átlagtól kapják meg a legnagyobb összegű tanulmányit.

Első félévben én sem javasolnám még a munkát, de utána szerintem belefér, legalábbis én is ETK-s vagyok és én szinte minden félévben meg tudtam oldani valahogy, bár voltak nehezebb félévek. Sok sikert! :)

2022. jún. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!