Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Váltsak megint iskolát?

Váltsak megint iskolát?

Figyelt kérdés

Szóval lelkileg nagyon ki vagyok, bocsi ha hosszú lesz.

Az egész úgy kezdődött hogy 6. osztály óta megtaláltam az álom gimnáziumomat ahova menni szerettem volna. Ide fel is vettek, kolis voltam mert a szüleim nyáron elváltak és elköltöztünk. Itt kezdődött a depresszióm és az evészavarom is... A suli nagyon jó volt viszont a kollégiumban elég furcsa emberek voltak, megijedtem és eljöttem abból a suliból egy egyházi nagyvárosi iskolába... Iszonyatosan nagy hiba volt, azt kívánom bárcsak visszamehetnék mert nagyon jó osztályközösség volt és így visszanézve a kollégium sem volt annyira rossz. Ez egy gimi volt. Szeptember végén átmentem egy technikumba (város egyik legerősebb sulija )ami 1 órára van tőlem, így minden áldott nap 2 órátm utazok+ fél órákat várok a buszra. Ebben a suliban kitűnő tanuló lettem és van már egy b2 angol nyelvvizsgám is, azonban ezért nagyon megszenvedtem. Napi 3 dogákat írtunk, heti 1x 7 és heti 4x 8 órám volt... 5kor keltem és 6ra értem haza minden nap, utána meg még arra az iszonyat sok dogára tanultam. Az osztáy is szörnyű és a szak se érdekel (turisztikai technikusnak tanulunk). Utálom az egész iskolát, nagyon nagyon nehéz. 1 barátnőm van de vele is csak elvagyok... A többi osztálytársam észre se veszi hogy élek... Év elején egy fiú le akart velem feküdni én meg helyretettem hogy én nem olyan lány vagyok... Hát ez a fiú lett az osztály közepe és megutáltatott mindenkivel. Ötletem sincs mit kéne tennem, félek elmenni. Van fél órára tőlem egy gimi amit anyukám munkatársa ajánlott mert oda jár a lánya és át is vennének, de kéne osztályozóvizsga a természettudományi tantárgyaktól amitől nagyon félek emellett attól is hogy be tudom e hozni a lemaradást pédául németből, mert ott 1 témakörrel le vagyunk maradva és az elég gáz lenne ha hiányozna... Annyira megbántam hogy iskolát váltottam de nem tudom váltsak e megint. Itt nem érzem jól magam de félek hogy a családom is elítél hogy megint iskolát váltok. Nagyon félek hogy nehéz lenne osztályozóvizsga is... Ebbe a suliba ahol most vagyok még megőrülnék 4 évig ez a gimi pedig csak 4 éves így 3 évem lenne... Ti mit csinálnátok a helyemben?

16/l


2022. jún. 26. 20:23
 1/5 A kérdező kommentje:
egyébként holnap megyek anyukámmal beszélni az új suliba.. de nem tudom átmenjek e, a szüleim szidnak hogy megint iskolát váltok meg hogy olyan színvonalas a suli ahova járok
2022. jún. 26. 20:38
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, menj át.
2022. jún. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon rossz volt olvsni, ami veled történik éppen. Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél. :(

Szerintem jogod van ahhoz, hogy boldog légy, így mindenképpen váltanod kéne, mert 4 év egy rossz helyen még rengeteg. Rámehet a teljes mentális egészséged, nem mellesleg a fiatal éveid.

Ráadásul gimi után akármilyen jó egyetemre továbbmehetsz, ahol olyat tanulhatsz majd, ami érdekel is.

A lemardástól pedig ne félj, egy ilyen erős suli után be tudnád hozni egy kis kitartással.

Sok sikert a továbbiakban, szorítok, hogy minden jobbra foduljon! <3

U.i.: ha szeretnéd szívesen beszélgetek veled bármikor.

2022. jún. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Rossz ezt olvasni, mert én is átéltem hasonlót. Magántanuló is lettem, aminek abszolút nem éreztem hátrányát így, már jó pár év távlatából. Ez nem jöhet vajon szóba?
2022. jún. 27. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gungasam ***** válasza:
Az új dolgok mindig érdekesek, válts iskolát! A lehetőségeket nem szabad kihagyni minden őj a lehetőségeket hordozza! Sajnos annak idején én is nagyon "benéztem" a választásomat és kis hülye módjára maradtam...Bárcsak váltottam volna!
2022. júl. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!