Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az élet az egyetemen?...

Milyen az élet az egyetemen? Könnyű barátokat szerezni?

Figyelt kérdés

2022. jún. 30. 19:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Valemennyire lehet barátokat szerezni, nekem gólyatáborból és közös órákról lettek barátaim. De én alapvetően személytelennek érzem az egyetemet, minden félévben full új emberekkel vagy órán, alig futsz össze ismerőssel, nagyon más mint a gimi.
2022. jún. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hasonlók a tapasztalataim. Könnyű találni egy olyan társaságot, akikkel működik a jegyzet cserélgetés, egymás mindenféle segítése, és ha úgy van, be lehet velük ülni iszogatni vagy csak egy jót beszélgetni. De ennél jóval komolyabb, valódi barátságokat nekem nem sikerült kialakítanom (és másoknál sem nagyon láttam ilyet). Ennek ellenére simán írunk egymásnak, megkérdezzük, mi van a másikkal mostanában, még ha messze is lakik, de olyan közeli kapcsolatok, mint általános vagy középiskolában, már nem alakultak ki. Biztos vannak kivételek, vagy talán nem is ennyire gyakori ez a felállás, mint ahogy én gondolom, de a környezetemben sem igazán láttam mást.
2022. jún. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk kicsi az évfolyam így eléggé sokat találkozom ugyanazokkal az emberekkel, 35-en vagyunk összesen. Tudjuk egymás nevét, kialakultak baráti társaságok, klikkek, elég középiskola-fílingje van a mi szakirányunknak. Ami nagyon fontos, hogy menj gólyatáborba, mert valahogy ott mindig tartós barátságok alakulnak ki.
2022. jún. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk általában azok beszélgettek, akik egyetem előtt is ismerték egymást. Elég személytelen, nem ott jellemző a nagy haverkodás.
2022. júl. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
Hát,nehéz kapcsolatokat építeni.Nagyon függ,hogy milyen szakon vagy.Én mérnökin úgy szoktam,hogy van pl nagyon nehéz jegyzőkönyv,beadandó,akkor kérek segítséget,cserébe küldök olyat,amit az adott illető nem tudott,vagy anyagot.Igazából ez már közös pont,innen lehet már kapcsolatot építeni.Mondjuk sz is jó,ha nem tudja egyikőtök se,aztán csapat munkába összehozátok egy éjszaka alatt a dolgot,mert kell az aláírás.Szval a közös szenvedés jól összehozza az embereket
2022. júl. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Azokon a szakokon, ahol nagyon kis létszámú évfolyamok vannak (vagy épp ellenkezőleg, sok hallgató van, de központilag beosztott fix csoportokban), jobban "osztály" hangulat van. De annak is megvan az előnye, ha nincsen kötött kötött csoportbeosztás és félévről félévre más emberekkel vannak közös óráid, én ezt pl. jobban élveztem, mert minden órán más közösség alakult ki. Egyszer sem voltam gólyatáborban, ezt nem bántam meg. Az egyetemen könnyű sok embert megismerni, igazán közeli barátokat viszont nehezebb szerezni felnőttként általánosságban.
2022. júl. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
88%

Általában a jegyzetek és a ktg-ek (utazás, albi, egyéb) csökkentés miatt alakulnak ki klikkek, majd a záróvizsga után szinte azonnal szétspriccel jellemzően a társaság.

Vannak még azok akik kapcsolati hálót építenek már ekkor, de jóval kevesebben.

A tartós, barátságszerű izé meg szinte nulla.

2022. júl. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%
szar
2022. júl. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ kinek. Nekem pl nem voltak barátaim, sőt, inkább zavart a sok felesleges zsibongás. Átmentem levelezőre inkább. Sokkal jobb volt egyedül készülni.
2022. júl. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én magányos típus vagyok, így nekem jól jött az hogy nincs az a tipikus haverkodás.

Inkább ismerőseim voltak, akikkel kölcsönösen segítettük egymást.

2022. júl. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!