Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Alsósként az osztályfőnökötöke...

Alsósként az osztályfőnökötöket, vagy a napközistanárotokat szerettétek jobban?

Figyelt kérdés

2022. júl. 4. 10:57
A kérdező szavazást indított:
Az osztályfőnökömet.
A napközistanáromat.
Mindkettőt egyformán.
Egyiket sem szerettem.
21 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A napközissel sosem jöttem ki jól sajnos. Az ofőt szerettem.
2022. júl. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Metionin ***** válasza:
100%
Nekünk nem volt napközi, de az ofőket szerettem, mindkét alsós ofőm nagyon jó volt.
2022. júl. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Aki első-másodikban az ofő volt, az lett harmadik-negyedikben a napközis tanárunk (az ofő új tanítónő lett), és egyértelműen ő volt a kedvencem.
2022. júl. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%
Azt kell mondanom, így harmincas felnőttként visszatekintve, hogy az általános iskolai tanáraim döntő zöme rendkívül primitív ember volt, és a legcsekélyebb mértékben sem tudtak professzionális módon gyerekekkel bánni. Tisztelet a kivételnek, mert azért olyan is volt (pl. az informatika tanárnő programozó szakkört tartott az arra fogékony diákoknak, ami 25 évvel ezelőtt hatalmas dolog volt). Összességében egy megváltásnak éreztem a hatosztályos gimnáziumot, ahol többségében elképesztően jó tanáraim voltak (ott is akadt kivétel, de az arányok teljesen mások voltak).
2022. júl. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ofőmet, mert a napközis tanító minden évben más volt. Az elsős nyugdíjba ment, a másodikosnak kisbabája lett, a 3-kos pedig újra kezdte elsősökkel, mert az volt a szokás, hogy a 4-esek külön kapnak. Utóbbi nem sült el jól, mert egy "galamblelkű" nyugdíjas nénit kaptunk, akit a kamaszodó osztály és évfolyamtársaim idegileg kikészítettek. Sajnáltam szegényt. Sok helyről azt hallom, hogy úgy van, hogy két tanító néni, felosztják egymás között a tanított tárgyakat és a napközit. Szerintem ez sokkal jobb mint ami nálunk volt! Jobban tudnak a gyerekek kötődni.
2022. júl. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Iskolaotthonos rendszerben jártam. Így a 2 osztálytanító volt felváltva délután is. Minden évben új tanítóink voltak.


A gyerekemnél ugyan van napközi, de szintén 2 osztálytanító volt (vagyis 1 volt 4 évig, a mellette lévőt sajnos sikerült 3x is lecserélni 2 év alatt, de akkor már maradt), akik felváltva napköziztek a saját osztályukban. Mindkettőt nagyon szerette.

2022. júl. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!