Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme van a sok kötelező...

Mi értelme van a sok kötelező llvasmánynak?

Figyelt kérdés
A összes unalmas. Nem vettem még észre, hogy valami hasznom lenne belőle a munkámban. Úgyis mindenki elfelejti.

2022. júl. 7. 10:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
Hogy ne légy analfabéta. Soha egy sort sem olvasnál életedben, ha ezekre rá nem kényszerítenének.
2022. júl. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Németországban például nincsenek kötelező olvasmányok, mégis tudnak a németek olcasni.
2022. júl. 7. 11:07
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
te életedben mit olvastál a kötelezőkön kívül? Sorold fel.
2022. júl. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Benne maradt a rendszer a régi diktatúrából az új diktatúrában. Szakmailag megvan az egyetértés, hogy ezek rosszak, alkalmatlanok, a tanárra és a diákok választására kéne bízni, korszerűbbeket, de még azt is a Fidesz-KDNP határozza meg, hogy mit olvasson a gyereked.
2022. júl. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
A kérdező nem mást akar olvasni, hanem semmit sem.
2022. júl. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

Én is pont azt akartam írni, amit az #5.


Sajnos egy kora tizenéves még nem képes belátni, hogy twitter és insta posztok olvasásától nem lesz széleskörű tájékozottsága, és választékos szókincse...

Amire majd akkor lenne szüksége, mikor pl. egyetemre megy, vagy netán munkába akar állni... És egy nyomorult motivációs levelet sem képes megfogalmazni. Példa rá az n+1 ilyen jellegű kérdés (= kérés) itt a GYK-n.

2022. júl. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

Elég elavult a rendszer.

Én egy-két fontosabb, hagyományos kötelező mellett bevezetnék modernebb, a fiatalokat talán jobban érdeklő olvasmányt, emellett pedig a kötelező és szabadon választható kötelező filmeket.

Sokat lehetne ezekből tanulni. A hiba igazából ott van, hogy a diákok többsége soha nem jut el oda, hogy megértse miért tanul irodalmat és nyelvtant.

Nekem is kb. 11. osztályban sikerült felfognom, hogy jól járok ezzel, de addigra már sok évet elszalasztottam.

Gyökeres változtatásokra lenne szükség, hogy a gyerekek egészen az elejétől kezdve szívesen járjanak az iskolába, ezzel együtt irodalom órára is.

Sajnos több évtized kellene, mire az oktatási rendszer és a társadalom eljuthatna erre a szintre, de jelenleg még az akarat sincs meg rá.

2022. júl. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%
Hogy művelődj.
2022. júl. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%

Ad egy alapműveltséget. Megismered a világirodalom és a hazai irodalom klasszikusait. Megismertet több műfajjal, korral, stílussal.

Nem minden kötelező olvasmány tetszett, de volt közöttük kedvencem is. Meg érdekes volt utána irodalom órán beszélgetni róluk. Én jobban élveztem, mint pl. a matekot vagy a fizikát :D

2022. júl. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 NTBS ***** válasza:
87%
Általános műveltség kialakítása.
2022. júl. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!