Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi egyetemre melyik év...

Orvosi egyetemre melyik év óta kötelező 2 emelt érettségi? Azelőtt mi volt a követelmény, volt külön felvételi?

Figyelt kérdés
2022. jún. 28. 08:12
 1/8 anonim ***** válasza:
4%
Nem is tudom, lehet történelem? Biztosan nem biológia, mert hát az minek kéne orvosira. Más tárgy mi is lehet, talán rajz? Igen, biztos az lesz. Amúgy te élből vagy ennyire ostoba vagy gyakoroltál?
2022. jún. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A bolognai rendszer előtt volt külön felvételi, igen.
2022. jún. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 2003-ban felvételiztem, akkor még nem volt emelt szintű érettségi. Felvételit kellett írni biológiából, illetve egy második tárgyból (itt fizika és kémia közül lehetett választani, pontosabban a Semmelweis csak a fizikát fogadta el sokáig). Nekünk még szóbeli felvételi is volt ezek mellett, ha jól emlékszem. Maximum 120 pontot lehetett szerezni a felvételivel/hozott jegyekkel (vagy a felvételi pontok duplázásával), erre jöttek az esetleges pluszpontok nyelvvizsgáért, vagy sporteredményért (csak kb. olimpiai szintű eredmény esetén, ha minden igaz). Régen volt...
2022. jún. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy igaz, ahogy a #3 írja. A 120 pontot a következőképp számították: legfeljebb 60 pontot lehetett szerezni az utolsö két középiskolai év és az érettségi megadott tárgyainak érdemjegyeiből (magyar + történelem + matematika + fizika + biológia), s további 60 pontot (15-15 pontot) a fizika és biológia szóbeli és írásbeli felvételi vizsgán. Általában a bejutáshoz 115 pont minimálisan kellett.
2022. jún. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Talán 2005 óta van kétszintű. Előtte is az volt gyakorlatilag, csak a neve volt más. Közös érettségi-felvételi vizsga volt a neve és baromi igazságtalan volt... Én pl fizikát írtam az orvosira, a mostani emeltnek felelt meg. Bár jóval nehezebb volt, a pontozás ugyanaz volt, mint annak, aki simát írt. Így aztán nekik jobbak az érettségi jegyeik a biziben...


Volt szóbeli is, két tárgyból (nekem fizika, belgyógy) az egyetemen. Durva volt látni, hogy a zegi főorvos hülye fia kb meg sem szólalt fizikából és max pontot kapott, más meg küzdött.

Jobb is, hogy ez a rendszer megszűnt

2022. jún. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
2013 óta kell 2 emelt. Előtte (a kétszínű érettségi bevezetése és 2013 között) is biológiából és kémiából vagy fizikából kellett érettségizni, de csak az egyiknek kellett emeltnek lennie. Hogy ennek mindenképp a biosznak kellett-e lennie vagy lehetett-e a másik is, azt nem tudom, én 2013-ban érettségiztem, mi voltunk az első évfolyam, akiknek 2 emelt kellett.
2022. jún. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Apukám azt mesélte, hogy felvételi volt fizikából és biológiából. 1 ponttal csúszott le végül :D Ez nagyjából olyan 30 éve lehetett.
2022. jún. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
3-ast annyival kiegészíteném, hogy a 120 ponton felül max. 6(!) többletpontot lehetett szerezni nyelvvizsgákkal, tanulmányi versenyekkel, sporteredményekkel stb.
2022. jún. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!