Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nemzetközi tanulmányok szakról...

Nemzetközi tanulmányok szakról mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Mennyire nehéz a joghoz képest? Később jogot is szívesen tanulnék, igaz, hogy az magolós? Mert én nem szeretek magolni.

Egyébként életére megyek ttk-ra, ettől még fel tudok venni BTK órákat is?



2022. júl. 10. 09:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nagyon magolós. Rengeteg lexikális tudást kell elsajátítani viszonylag rövid idő alatt.

Szerintem vagy egyiket vagy másikat tanuld, a kettőt nem igen lehet összeegyeztetni, mivel nem kapcsolódnak egymáshoz.

2022. júl. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A jog 5 év, és a legtöbben csúsznak. Jó fizetést meg csak akkor kapsz, ha utána 3 év szakmában töltött igazolt idő után még le is szakvizsgázol, amihez képest az egyetem csak egy móka volt. És rengeteget kell magolni. A jogszabályok is folyton változnak, nem elég egyszer megtanulni valamit. A nemzetközi tanulmányok és a jog között a kapcsolat elsősorban az, hogy mindenkettőben ott a nemzetközi jogi vonal, de ha ilyen érdekel, szerintem érdemesebb inkább jogra menni, és az egyetem alatt már ilyen jellegű körökbe bekapcsolódni, mert a joggal is mehetsz nemzetközi vonalra, mennyiben megvan az angol C1 magabiztosan, és sokkal több lehetőséged lesz, mint a nemzetközi tanulmányokkal, ami szerintem egy sokkal szűkebb munkapiacot ölel fel. A nemzetközi tanulmányok nem tudom milyen, de a jog nem neked való, ha nem akarsz magolni, méghozzá precízen.
2022. júl. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2 a C1 angol már egy sima ügyvédi irodába is alapkövetelmény, a külföldhöz viszont édes kevés. A nemzetközi karrier csak a legjobbaknak sikerül, és több nyelv magas szintű ismerete szükséges.

A jó fizetés a szakvizsga után sem garantált, sőt. Ha nincsenek jó kapcsolataid vagy nem vagy kielemelkedően jó, akkor nem fogsz vele jól keresni.

2022. júl. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
44%

Ha ezt a kettőt akarod, akkor elsőnek jogot, napplain.


Utána a nemzetközi tanulmányok mehet akár levelezőn, főleg hogy az egyik legkönnyebb szak.

2022. júl. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

#4 nem igaz, hogy a legkönnyebb, rengeteget kell magolni hozzá. Volt olyan felev, amikor a joghallgató ismerőseim nem készültek annyit, mint én. Kommunikáció szakosoké lehet esetleg a legkönnyebb, de mindenkinek a sajátja a nehez valószínűleg.

Kérdező: egy alapvető műveltséget mindenkeppen kapsz ettol a szaktól, de elhelyezkedni szerintem nem lesz konnyu vele. Ha szereted a törit, erdekel a politika, nyelvek és van terved, hogy hogy tudnál ezzel elhelyezkedni vagy mit tanulnal mesterkepzesen, akkor csapj bele. Egyébként van jogi óra is minden felevben, tehát betekintést nyersz oda is.

Arra jó még talán a szak, hogy mivel sokféle tárgy van, lehet közben rájössz, hogy mi is erdekel igazan.

2022. aug. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!