Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyen jegyekkel felvennének...

Ilyen jegyekkel felvennének egyetemre, fő suli?

Figyelt kérdés
Most érettségiztem: a matek:2, magyar:2, angol:3, szakmai:3, töri:3-as lett. Metu tetszik a legjobban pl. Emberi erőforrások vagy turisztika. Szeptemberben szeretnek egy angol emelt erettsegit. Van eselyem a februari felvetelire, hogy sikeruljon ilyen jegyek altal?

#Egyetem,fősuli,továbbtanulás,budapest,érettségi
2022. júl. 12. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Számold ki hány pontod lesz és vesd össze az előző évek pontszámaival (felvi-n megtalálsz ezekről minden infót), akkor fogod látni mi reális és mi nem. De őszintén szólva ezek nem túl jó eredmények, talán fizetősre bejutnál, viszont az egyetem nehezebb, mint az érettségi, csak akkor vágj neki, ha hajlandó vagy ennél sokkal jobban odatenni magad, különben csak időhúzás és nem fog menni. És ezt a lehető legjobb szándékkal írom, nem megbántani akarlak.
2022. júl. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nyilván önköltségesre mennek
2022. júl. 12. 17:48
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
Onkoltseges vagy sem, ezekkel a jegyekkel meg se probald, hacsak nem toltod a teljes nyaradat tanulassal, amit ugye kb. 4 evig hanyagoltal.
2022. júl. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szegeny
2022. júl. 12. 18:29
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a 11. és 12.-es bizonyítványod kitűnő lett, még akkor is nehézkesen jutnál be bárhova ilyen eredménnyel. A pontszámító kalkulátorral szórakoztam egy picit, ha a két utolsó évedben kitűnő lettél volna, akkor is ilyen érettségivel az csak 300 pont körül van (az érettségik százalékát nyilván csak tippelni tudtam, de a max. százalékkal számoltam), 300 pont pedig talán valamelyik levelezőre elég, vagy lehet van olyan, ahol elég az önköltségesre annyi pont, ezt nem tudom. Viszont 300 pontod is csak akkor van, ha kitűnő lett a bizonyítványod, illetve ha pl. az érettséginél is a 3-as az nem 40%-ot, hanem 59%-ot takar.. szóval én egy nagyon optimista verziót néztem.. Szóval ha az évvégi eredményeid is pocsékok lettek, akkor még egy erős emelt kisegíthet, azzal talán valamelyik önköltségesre összetudsz kaparni elég pontot.
2022. júl. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt:)
2022. júl. 12. 19:54
 7/8 anonim ***** válasza:

Én megnéztem a tavalyi ponthatárokat, eléggé alacsonyak voltak. 300 körül. Ha esetleg most is így lesz és az angol emelt nagyon jól sikerül, akkor lehet van egy kis esélyed. De az egyes válaszolóval teljesen egyetértek abban, ami a tanulás részét illeti.


A költségtérítésessel kapcsolatban pedig, ahogy látom, sokakban az a tudat van, hogy az könnyebb, hogy akik azon vannak nem olyan jó képességűek, mint aki állami támogatotton. De semmi köze a kettőnek egymáshoz, sőt senki nem is tudja ki az aki államin és ki az aki költségtérítésesen van. Az elváràs ugyanaz.

2022. júl. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Felvi alapján a METU emberi erőforrások nappalin 282, levelezőn 289 volt a ponthatár(2021), a felvi alapján elfogadják a törit és idegen nyelvet.


Azt írtad, hogy a töri érettségid 3 as lett, az a legrosszabb esetben is 40%, tehát ha írsz egy 80% emelt angol érettségit akkor már 290 pontod van. (40+80 = 120, 120x2=240, 240+50=290)


Persze jobb lenne ha nem lenne kicentizve, de nem elérhetetlen.

2022. júl. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!