Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nyerhetek felvételt a választo...

Nyerhetek felvételt a választott szakomra az egyetemen ha nincs elég pontom?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nem tudtam elmenni az emelt matek érettségimre, mert sajnos vakbélműtétem volt. Kellett volna még az 50 többletpont...

De ugy hallottam valakitöl, hogy még fizetettre felvehetnek, és utánna valahogy átmehetek államira.

Valaki tudna segíteni? Hogy van még valami lehetőségem? Vagy ez az évem ugrott?



2022. júl. 12. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Megjelölted a költségtérítésest? Ha igen és a ponthatár felett van a pontszámod, akkor igen. Ha nem, akkor nem.
2022. júl. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Még egy kérdés. Van egyáltalán érettségi bizonyítványod? Tehát az emelt matek az 5 tárgy közé tartozik vagy csak plusz lett volna?
2022. júl. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha jelentkeztél önköltségesre akkor oda felvehetnek és később valóban van lehetőség átkerülni államira, ha elég jó az átlagod. De ha csak az államit jelölted meg most, akkor nem vesznek fel automatikusan fizetősre. Ha egyik helyre se vettek fel, ahova jelentkeztél, akkor annyit tudsz tenni, hogy majd pótolod az emelt érettségit és megpróbálod újra. Ha indítanak keresztféléves képzést is, akkor nem ugrott egy teljes év. Ha mégis, akkor meg tudsz addig dolgozni, esetleg nyelvvizsgát vagy jogsit csinálni, nem kell kárba mennie.
2022. júl. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy megjelöltem-e, azt hol lehet megnézni? De azt tudom, hogy nem jelöltem önköltségest, csak államit. Nincs magyar érettségi bizonyítványom, külföldi vagyok, nekem nem olyan bizonyítványom van. Az én matekemet csak középként fogadják el, ezért kellett volna az emelt.
2022. júl. 12. 21:23
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs egy emelted sem és a szakhoz pedig kell,nem fognak felvenni.
2022. júl. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem jelölted meg az önköltségest, akkor hiába lenne oda elég pontod, nem fognak felvenni. De más egyetemre (amit jelöltél és ahol alacsonyabb a ponthatár) még felvehetnek. Felvin meg tudod nézni mikre jelentkeztél, de amúgy mikor meglesznek a ponthatárok, úgyis küldenek értesítőt, ha valahova felvettek.
2022. júl. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
20%
Ha nem vesznek fel most egyik szakra sem, akkor pótfelvételin jelentkezhetsz önköltségesen a szakra, ha indítanak.
2022. júl. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsóhoz annyit hozzáfűznék, hogy a rendes felvételi eljárás pontjánál kevesebb nem lehet a pótfelvételin a ponthatár. Tehát ha nincs elég pontod/nincs meg a követelmény, akkor nem fognak felvenni.
2022. júl. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
7. vagyok, a kérdező nem jelentkezett önköltségesre, ezért mondtam hogy pótfelvételin jelentkezhet oda. Persze támogatottra nincs értelme jelentkeznie.
2022. júl. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!