BME-GTK vagy BGE-KKK?

Figyelt kérdés
Éppen átjelentkezés előtt állok és ez a két egyetem közül választanék. Milyen a bme és a bge? Szivatnak a tanárok, mennyire törődnek a hallgatókkal, milyen az oktatás színvonala, mi a véleményetek ezekről az egyetemekről, megéri ide járni, valaki megbánta-e hogy ide jelentkezett? Leginkább az ide járók véleményére lennék kíváncsi, előre is köszi.

2022. júl. 13. 23:51
 1/3 anonim ***** válasza:
64%

Elsősorban a BGE-KKK-hoz tudok hozzászólni.


Ennek az egyetemnek (valójában főiskolának) ez az egyik fő profilja. Az oktatás színvonala nem rossz, vannak jobb és gyengébb oktatók, mint mindenhol. Én úgy éltem meg anno munka mellett, "komoly" egyetemekről jőve, hogy egy-két tanár kicsinyes módon szivat, de valójában szerintem viszonylag könnyen elvégezhető az egyetem. Összességében jól használható gyakorlati tudást ad, később a munkaerőpiacon remekül helytálltam az itt szerzett ismeretekkel. Nagyon sok profi szakember végzett a BGE elődjein illetve BGE-n. Összefoglalva nem egy Harvard, de szakmai szempontból releváns, jó ismereteket ad. Ajánlható egyetem.


Amik jók voltak: marketingkutatás, marketingstratégia, marketing logisztika. Kiváló a pénzügy tanszék és nagyon jó a statisztika oktatás is, igaz, tömegesen hullottak el az emberek stat szigorlaton, szóval ez egy kis ellentmondás. :D Jó volt még a marketingkommunikáció is.


Ha nagyon jó szakember akarsz lenni, akkor jelentkezz kereskedelem és marketing szakra, járasd csúcsra a matekot és statisztikát (ha kell, akkor magántanárral), és utána meg jelentkezz elte survey statisztika és adatanalitika szakra. Nagyon jó párosítás.

2022. júl. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
53%
BME
2022. aug. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
szia, végül melyiket választottad kérdező? hasonló helyzet előtt állok én is, te melyik szakra jársz egyébként?
2023. júl. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!