Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen tantárgyak vannak...

Milyen tantárgyak vannak gimnáziumban?

Figyelt kérdés

[link]


A 3. táblázatot nézzétek.

Ha mondjuk valaki matek-fizika osztályba jár (több matek, fizika, infóórája van), annak a többi tantárgyból kevesebb van? Sajnos nincs fent minden iskolánál, hogy az adott "szakon" miből hány óra van egy héten. Valahol ezt meg tudom nézni vagy csak akkor derül ki, ha odajárok?

A táblázatban még lehet látni a 2. idegen nyelvet. Az kötelező óra vagy attól függ hogy milyen "szakra" (pl. idegen nyelv, biosz-kémia) jelentkezem?

Vagy ez a táblázat milyen osztályra vonatkozik?



2022. júl. 16. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy alaptanterv, tehát minden egyébnek ez az alapja. Nem vagyok annyira nagyon képben a mostani változásokkal, de nálunk az x tagozatosoknak simán csak több x órájuk volt. Én pl. matek-idegen nyelvi osztályba jártam, úgyhogy 3-3 helyett 5-5 matek és idegen nyelv órám volt az első nyelvemből. Második idegen nyelv nálunk kötelező volt, és ahogy olvastam, máshol is az.

De egyébként a felvételi előtt szoktak lenni nyílt napok, azokra érdemes elmenni, mert minden ilyet elmondanak. Illetve felvételi tájékoztatókat is szoktak kiadni, régebben még könyv formájában, mostanában meg a weboldalakon.

2022. júl. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A linkelt táblázat egy normál tantervű gimis osztályra vonatkozik.

Kilencedikben kötelező a második idegen nyelv.


Az adott iskola honlapján fent vannak az a tavalyi osztályok órarendjei. Ezek el is térhetnek a táblázattól. Például az Apáczaiban mat-fiz tagozaton heti 6 matek és 4 fizika volt 11-ben.


Javaslom, hogy fórumokon érdeklődj a téged érdeklő tagozatok óraszámairól.

2022. júl. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A gimnáziumok a pedagógiai programjukban, a technikumok a szakmai programjukban mutatják be az órahálót. Ebben láthatod, hogy a különböző tagozatokon évfolyamonként milyen óraszámban tanulják az egyes tantárgyakat. A sulik honlapján megtalálod a pedagógiai/szakmai programot.
2022. júl. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nincsen másból kevesebb órájuk a tagozatosoknak. Szimplán csak annyi több van, amennyit az adott tagozat megkíván. Tehát van 32 óra, ami kötelező, és azon felül az iskola még tehet hozzá. Ez szinte biztos, hogy valahol fent van minden iskola honlapján, hogy melyik tagozaton hogy van. De kilencedik osztályban simán lehet heti 35 órád is.
2022. júl. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, a pedagógiai programban benne van a tagozatos óraháló táblázatos formában. A gimnázium honlapján a (letölthető) dokumentumok között szokott lenni általában, persze nem mindig. Ha a honlapon nem találod, akkor itt is rá tudsz keresni a sulira (nem felhasználóbarát kereső):

[link]

A találatnál bármelyik sor végén lévő nagyító ikonra kattintva behozható a kiválasztott iskola adatlapja. Ha az adatlapon az intézményi dokumentumoknál lévő ikonra kattintasz, akkor megjelenik a letölthető a pedagógiai program.

2022. júl. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!