Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Széchenyi István Egyetem...

A Széchenyi István Egyetem elfogadja az eszperantó nyelvvizsgàt?

Figyelt kérdés

Felvételihez, és diplomához is érdekelne, hogy elfogadják-e.

Nem láttam a honlapon, hogy nem, de gondoltam azért biztosra megyek.

Eszperantóból akarok nyelvvizsgàt tenni, de a későbbiekben akarok majd tenni angolból is azért.

A jogi karról lenne szó.


2022. júl. 16. 18:08
 1/9 Japán Gulyás válasza:
91%
Mindenhol elfogadják.
2022. júl. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
NKE-n például nem fogadják el, azért kérdezem.
2022. júl. 16. 19:25
 3/9 anonim ***** válasza:

A felsőoktatás törvény úgy fogalmaz, hogy a diploma kibocsájtásának feltétele egy élő idegen nyelvből tett B2 azaz középfokú, komplex, akkreditált nyelvvizsga - de az egyes intézmények saját hatáskörben ennél szigorúbb feltételeket is alkalmazhatnak.

A kimeneti feltételeket minden egyetem a Tanulmányi és Vizsgaszabályzatában rögzíti karokra lebontva. Ez azt jelenti, hogy a törvényi minimumnál lehet erősebb feltételt is támasztani. Több egyetemen a sznob vagy tudáshiányos vezetők ezért az EU vagy ENSZ hivatalos nyelveket kívánják meg.

A megoldás tehát az, hogy nézd meg az egyetemen - illetve a választott karodon - a Tanulmányi és Vizsgaszabályzatban, TVSZ a kimeneti követelmények blokkban a nyelvre vonatkozó előírást. (Fontos a saját karod, mert a követelmények karonként eltérőek lehetnek.)

Ha a TVSZ csak alapkövetelményeket tartalmaz (élő idegen nyelv), akkor az eszperantó nyelvvizsgát is fel lehet használni!

Az eszperantót valóban SOKKAL gyorsabban meg lehet tanulni mint a nemzeti nyelveket, és az is igaz, hogy utána jelentősen könnyebb más idegen nyelvet (angolt, németet stb.) tanulni.

Azt azért vedd figyelembe, hogy az eszperantó is egy rendes, élő nyelv, ezt is komolyan tanulni kell, legalább egy félévet erre is rá kell szánni, és nagyon nem mindegy, hogy hol tanulod a nyelvet!

2022. júl. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Tanulom becsülettel az angollal együtt.

2022. júl. 17. 18:15
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2022. júl. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utána néztem, csak annyit írnak, hogy egy darab B2-es nyelvvizsga kell, de egyéb megkötés már nincs, úgyhogy jó az eszperantó!!!
2022. júl. 17. 19:44
 7/9 anonim ***** válasza:
Olyan kell, amilyen nyelven van szakirodalom. Beás nyelvvizsgát sem fogadnak el.
2022. júl. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szerintem te a jogász szakról beszélsz. Igazságügyi igazgatás szaknàl viszont ennyi van írva, amit fentebb írtam, egyéb megkötés nincs említve.
2022. júl. 17. 22:11
 9/9 A kérdező kommentje:

Ez van írva: "Szenátus által elfogadott nyelvek. Figyelem! Utoljára a 2015/16/2 félévben tanulmányaikat megkezdett hallgatókra érvényes", ehhez van írva, hogy "Az EU tagállamainak hivatalos nyelve, vagy orosz nyelv".

Mellette lévő oszlop: ,,Kimeneti nyelvek a tanulmányaikat 2016/17/1-ben, vagy azt követően megkezdett hallgatók számára". Ehhez már ennyi van írva: ,,A 18/2016(VIII.5) ill. a 8/2013 (I.30) EMMI rendeletben (KKK) meghatározott nyelvek".

2022. júl. 17. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!