Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen egyetembe kezdjek bele...

Milyen egyetembe kezdjek bele 60 évesen ha már csak az a cél hogy diplomásként akarok meghalni de valószínűleg sose fogok már diplomásként dolgozni max esetleg pár évet ha felvesznek pályakezdőként 60+ evesen de ezen én lepődnék meg a legjobban?

Figyelt kérdés
2022. júl. 18. 10:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%
MEg tudsz csinálni két emelet szintű érettségit???? Ez alapján gondolkozz a szakirányon....
2022. júl. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
EMELT
2022. júl. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Csak feltételezem hogy azt könnyebb mint maga az egyetem, iskola. Vagy van amelyiknél nehezebb? Mindent diplomához kell már ilyen? Gondolom van érettségi felkészítő tanfolyam...
2022. júl. 18. 11:05
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Mivel csak diplomát, ezért nem hinném, hogy két emelt kéne neki max 1, és valami könnyű 280 ponton bejutó szak.


Kérdező itt nézz szét [link]

Szűrj le alapképzésre (3év), levelezőre és akár állami támogatásra


Akár tantárgyat is kiválaszthatsz, ha esetleg nincs nyelvvizsgád és megy egy idegen nyelv (és persze a szak is elfogadja) akkor akár abból is mehetnél emeltre 60%-nál már meg van a b2 nyelvvizsga kelleni fog a diplomához.

2022. júl. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Jó pénzért bármi van... Épp egy másik kérdés alá írtam, hogy egy matek magántanár óradíja 3800 ft átlagosan.... Ha neked kb. nulláról kéne felépíteni, az nem kevés pénz lenne...

De akár magyarból vagy töriből is jó pár hónap/év, amíg az egész gimis anyagot újra megtanulod.


Mi a szakmád? Mit tanultál fiatalkorodban?

2022. júl. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Miből milyen (szint/típus, %/osztályzat) érettségid van? Milyen nyelvvizsgáid vannak és milyen nyelvtudásod? Mi érdekel, mivek foglalkoztál eddig? Hol keresel felsőoktatási intézményt? Szerintem egy könnyebb egyetemet érdemes választani, 6 féléves képzést és a levelezőn barátságosabbak a követelmények, bár nehezebb jól beosztani az idődet.
2022. júl. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem feltétlenül kell a papír, akkor járhatsz ilyenre:


[link]

2022. júl. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
A Milton Friedman egyetem levelező képzéseit nézd meg.
2022. júl. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ, van minek utána néznem.


Több mint 40 éves az érettségim, akkor még nem volt más csak " Az érettségi". Azt nem tudom hogy ma ez minek számít.


Mindenképpen real irányban érdemes mennem, matek fizika annakidején jól ment de történelemben irodalomban elvesztem. Mégha azóta érdekelni is kezdett, ilyen szinten a humán nem az én világom.


Felmerül még bennem a kommunikáció, marketing stb ezek divatos könnyű szaknak tűnnek na de lehet hogy tévedek.


Műszerész voltam de azt hinném hogy ennek a felsőfokú változata, a gépészmérnök nekem már túl nehéz lenne...

2022. júl. 18. 12:09
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Az érettségi bizonyítványodat így veszik figyelembe:

''

"Régi típusú" (2005 előtti) magyar rendszerű érettségi bizonyítvánnyal rendelkezők esetében az érettségi vizsgaeredmények automatikusan középszintű érettségi vizsgának minősülnek, az osztályzatok pedig az alábbi százalékos értékeknek felelnek meg:


jeles (5): 100%,

jó (4): 79%,

közepes (3): 59%,

elégséges (2): 39%.

'' forrás: [link]


Jelenleg ez úgy működik, hogy ha nincs valamiből megfelelő vizsgád, akkor kiegészítő, javítóy, szintemelő vizsgát tehetsz pénzért, amiről tanúsítványt kapsz. Minden egyetemi szakra követelmény egy emelt érettségi, de nem mindenhol követelmény, hogy ez felvételi tárgyból legyen. A pontszámítás részleteit a felvételi tájékoztatóban megtalálod. A felsőoktatási szakképzés nem ad diplomát.

2022. júl. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!