Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit kell csinálni, ha az...

Mit kell csinálni, ha az egyik MSc.-s jelentkezésemnek a felvételijére nem akarok elmenni?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem három egyetemre februárban, az elsőnél informálisan tudom, hogy felvettek, a harmadiknál a felvi.hu-n fenn van, hogy több pontom van nagyságrendileg, mint amennyi szokott kelleni az elmúlt években oda. A második helyre ahová jelentkeztem, nem néztem meg eléggé, hogy milyen lenne a felvételi. A BSc.-s anyagból kellene legalább 80%-ra felelnem, aminek egy részét nem is tanultam sose, a másik része régen volt már, és elfelejtettem, és nem volt időm a munka mellett újra jól megtanulni. Esélyem se lenne bejutni. Szabadságot nem tudok kivenni a felvételi napján, mert, aki tudna helyettesíteni az nyaral. Elég, ha csak nem megyek el, vagy jeleznem kell az intézmény felé? Esetleg a felvi.hu-n kell visszavonnom a jelentkezést?

2022. jún. 29. 23:25
 1/2 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell csinálnod semmit. Párom épp hétfőn hagyta ki az egyik felvételit, mert 4ezret be kellett volna fizetni és amúgy is fix, hogy felveszik az első helyes szakra.
2022. jún. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Július 7-ig bármikor visszavonhatod a jelenkezésedet a felvi-n. Ha egyszerűen nem mész el a felvételi vizsgára, ugyanott vagy. Ugyanakkor az intézmény felé korrekt dolog jelezni, hogy meggondoltad magad, mert így a vizsgabeosztásból lehúznak, s így tiszta sor, miattad nem kell másnak várakoznia.
2022. jún. 30. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!