Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gyógytornász képzés Szolnokon?

Gyógytornász képzés Szolnokon?

Figyelt kérdés
Sziasztok, akik ide járnak, milyennek ítélik a képzést, az iskolát, érdemes itt elkezdeni ezt a szakot? Minden vélemény, észrevétel érdekelne ami a szolnoki gyt-vel kapcsolatos! :) Előre is köszönöm

2022. júl. 20. 07:11
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Szia! Én már nem oda járok, de két-három hónapig ott voltam. Nálunk úgy volt az oktatás, hogy a Debreceni Egyetem óráit néztük, ezek voltak az előadások, a szemináriumokat meg a gyakorlatokat a mi tanáraink tartották. Amúgy rendesnek tűntek a tanárok, jófejek voltak. Amit tudni kell, hogy tavaly indult először a szak, és nem is számítottak rá, hogy lesz elég jelentkező ezért elég fejetlenség volt az elején, de mostmár biztosan gyakorlottabbak lesznek. :D a tananyaggal a legelejétől kezdtük, tehát a bioszos részből is először a mitokondriumot tanultuk meg ilyenek, de gyorsan haladtunk a tananyaggal. (azt mondták az első két félév? Vagy év? Lesz ilyen, már nem tudom) ilyenkor mindenkit szintre hoznak. Érdemes minden nap, vagy legalább hétvégente tanulni, mert ha egy két hét kimarad, akkor rádesik egy tanulási lavina, amit nem tudsz bepótolni, mert egyik anyag épül a másikra, és már az órai anyagot sem fogod tudni megérteni. Nem elég a doga/vizsga előtt tanulni!! Az első pár órán néztem, mint borjú az új kapura, de aztán én is belejöttem a dolgokba. Az iskola maga szép, tiszta. A suli előtti rész is szépen ki van alakítva, nagyon hangulatos. Mi nem előadótermekben voltunk, hanem egy pici teremben összecsúfolva ezeken a "karfás" székeken, amire tényleg csak egy füzet fér rá. Elég kényelmetlen volt, de ez lehet hogy már nálatok nem így lesz. Hasznos tipp, a debreceni tanávnyitóra nem érdemes elmenni, semmi hasznos infót nem mondanak, csak a sulit fényezik és elmegy vele egy egész nap. Hangulatos, de ha csak azért mennél, hogy valami infót megtudj, akkor fölösleges. A szolnoki beiratkozás az okés, hamar lezavarják a dolgot. A könyveket érdemes hamar beszerezni, és tervezni, mert ezek bizony sokba kerülnek. Ami nagyon sokba kerül az a Sobotta (?) atlasz, az egy anatómiai könyv, baromi drága (valami 47 ezer volt, de ezt talán érdemes használtan is megvenni) és baromi nehéz is, vagx 4 könyvből áll össze. De ez 4 évre kell, és elég hasznos. Fejből már nem nagyon tudom milyen könyvek kellettek, volt még egy anatómiai könyv külön gyógytornászoknak, meg egy gyógytornász gyakorlatok gyűjteménye könyv, vagy valami hasonló, de ezt úgyis elmondják az első pár órán. Ha gondolod, megnézem mik vannka otthon, ha hazaértem. Viszont ha tényleg odamész a Sobottát érdemes beszerezni előre, mert mire nekünk mondták, hogy kelleni fog, addigra újonnan már nem is lehetett venni, és akinek nem volt, annak sokat kellett volna várnia, a tanulásnál meg jól jön. Illetve volt egy netes felület ahová feltöltötték az előadások anyagát, minden tanár azt mondta, hogy makd feltöltik a teljes diasort, na ennek nem szabad bedőlni, érdemes jegyzetelni, mert mindig van olyan tanár aki vagy elfelejti feltölteni, vagy csak a doga előtti napon teszi meg.

Mindenesetre ha gyógytornász szeretnél lenni, akkor érdemes elkezdeni a szakot. :)

Most hirtelen ennyi jutott eszembe, majd még írok ha valami infó eszembe jut, vagy kérdezz nyugodtan bármiről. Remélem valamennyire érthető amit írtam, mert közben utazok, és átolvasni sincs időm. A buszon itt rázkódik a kezemben a telefon, nem is nagyon látom a betűket 😂

2022. júl. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a részletes választ!!! :)

A könyvtárról még van esetleg tapasztalatod, onnan be lehet szerezni a szükséges könyveket? (Pl. az általad említett atlaszokat)

Egy régebbi kérdésnél írtak a debreceni előadásról, hogy ezt kollégiumból is nézik. Otthonról is meg lehet ezt oldani? (Mert én bejárós lennék.)

2022. júl. 20. 09:48
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A könyvtárról nincsen tapasztalatom.

Az előadásokat nekünk nem engedték otthonról, se koliból nézni, pontosabban nem adták ide a linket, viszont a debrecenieknek volt olyna óra, ahol megkapták, így mi is be tudtunk jelentkezni otthonról, de ez csak 2 óránál volt így. Én is bejárós voltam, szerintem érdemes meghallgatni az előadásokat, de nem kötelezőek. A szemináriumokról 2-3 alkalmat lehet hiányozni, gyakorlatról meg talán egyet, de ez tanárfüggő. Van akinél az előadásról sem lehet hiányozni. Van amelyik tanár úgy tarja az órákat, ha mondjuk 3 óra van egyben, akkor óránként 10 percet ad, de van amelyik megtartja egyben, és amikor leadta az anyagot, akkor elenged mindnekit, akár egy fél órával, órával hamarabb is. Nálunk volt olyan nap amikor két előadás között volt 3 órányi szünet, akkor én nem is tudtam hazamenni mert pont úgy mentek a buszok, de pénteken például már délben vége volt az előadásoknak és mehettünk haza. A hét elején inkább előadások, a vége felé meg szemináriumok voltak. (a szeminárium gyakorlatilag összefoglalja az előző előadások lényegét, lehet kérdezgetni a témával kapcsolatban. Olyasmi, mint egy témazáró előtti összefoglaló óra)

2022. júl. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!!

Nem akarom kihagyni az előadásokat, csak bejárósként ez segített volna ha meg lehetett volna így oldani. De az a két óra is valami :) (Koliba nem akarok menni, az utazás viszont napi másfél óra lesz legalább sajnos...)

2022. júl. 20. 13:00
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én oda jártam,viszont most jövök át Debrecenbe, mindössze lakhelyemből és anyagi helyzetből kifolyólag,amúgy maradtam volna.

Egy másik kérdéshez csatoltam ezt a választ még januárban az én tapasztalataimról. Remélem hasznos lesz :)


Nekem eddig igazából bejön,nagyon csendes, talán túlságosan is,de meg lehet szokni. Én Debrecen mellől kerültem oda,mivel pótfelvételis voltam,már Debbe nem tudtam jelentkezni,de amúgy a koliba mindenkit felvesznek,és nagyon szép,modern az egész,szóval én szorgalmi időszakban ott laktam, hetente jártam haza.


Maga az iskola is elég jó,fel van újitva,de egész évben egy teremben voltunk kb,ahol nagyon sz*r padok vannak,bár ez nem nagy dolog :D a tanárok közül kb 3 volt az,akit személyesen is láttunk és tanítottak minket,-szemináriumi órákon- de az előadásokra nem is jártunk be,mivel mind Webexen keresztül online vetítve volt debrecenből ,így én a koliból jelentkeztem be, de az iskolában is lehetett nézni, aki bejárós,nyilván nem is tudta volna nagyon máshogy megoldani.


A tantárgyak közül voltak könnyebbek,mint az ápolastan, mozgástan,de az anatómia és alkalmazott egészségtudományi ismeretek (genetika, kémia,biofizika összessége) nehezen feldolgozható,főleg akkor,ha olyan vagy,mint én,hogy utolsó pillanatra hagyod a tanulást. 😅


De egyébként én szeretem a szakot és egyre jobban el tudom képzelni,hogy ebben dolgozzak. Azt tudom tanácsolni,hogy próbáld meg, úgyis felvesznek mindenkit, aztán majd max első év végén át lehet jelentkezni másik egyetemre.


Nálunk kb 30-an voltak a szakon,mikor indult,de többen elmentek, így most 20 körüli létszámnál járunk. A csoport egész jó, nagyon sok felől járunk oda, az ország különböző részeiről.


Ja,és van amúgy szabadidő mellette, egy nap kb 3-4óra az,amit muszáj volt bent lenni a suliban (szeminárium ilyen, 2alkalmat lehetett hiányozni/tárgy a félév során),a többi időben azt csinálsz,amit szeretnél, előadásra mint említettem,nem muszáj bejárni. Az órarend elég változatos volt, délutánig is elhúzódott, de ez tényleg egyéni. Tesink egyébként nem volt,nincs rá tanár😂


Számonkérés csak vizsgaidôszakban volt, illetve előtte lévő héten mindenből kb, szóval fel tudott tornyosulni :D ja,meg vagy 2 zh volt október +novemberben anatból és alkalmazottból, azokra jó készülni,alkalmazottból lehetett megajánlott jegyet kapni,és ha elfogadtad,nem kellett vizsgázni.


Kb ennyi így első körben,ha kérdésed van, írj nyugodtan!

2022. júl. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen neked is! :)
2022. júl. 27. 11:16
 7/8 anonim válasza:
Dolgozni jutna idő esetleg mellette?
2022. dec. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gyógytornász képzés csak nappalin van, amellet meg biztosan nem. Itt Szolnokon csak megkapod az órarendet, nem tudsz variálni hogy mikorra veszed fel az órákat
2023. jan. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!