Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Németből érettségizők, ti...

Németből érettségizők, ti ebből mennyit értettek?

Figyelt kérdés

Én mindent értek, mert sváb az anyanyelvem! Mindig jönnek a frissen éretségizettek, hogy nekem van éretségim németből, akkor én akinek nincs éretségije mond nekik valamit és egy mukott sem értenek.


[link]



2022. júl. 21. 23:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mármint Baden-Württembergi sváb az anyanyelved, vagy ez a magyar misch-masch-nyelv?


Egyébként amit énekelnek, nem igazi sváb, csak próbálkoznak a svábok a hochdeutsch-al. Nyilván aki most tanulja a hochdeutschot, annak még a hannover környéki “tiszta” kiejtés is gondot okoz gyorsabb tempóban, nemhogy a dialektus.

(Wir können alles außer Hochdeutsch)

2022. júl. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Augschburgi bajor-sváb az anyanyelvem.
2022. júl. 21. 23:59
 3/6 A kérdező kommentje:

Is ezt szerinted mennyire értenék a frissen tanulók?


[link]

2022. júl. 22. 00:03
 4/6 anonim ***** válasza:

A frissen tanuló semennyire szerintem. Én 12 éve németeknél élek és magyarországi sváb környéken gyerek korom óta tanítanak németet, és a dialektusokat is szeretem (mindjuk inkább az északiakat) de azokból a szavakból amiket feliratoztak is, talán egy az aminek nem kellene utánanéznem sváb szótárban.


A többit meg a kiejtés miatt szerintem párszor meghallgathatnak a kezdők mire leeseik.


Nekem saját tapasztalatom volt, hogy 15 éve Karlsruhe környékén nagyon kellett figyelnem, hogy értsem a hochdeutschot is. Ha meg valami munkáshoz mentem, az katasztrófa volt.


1 hónappal később hannoverben egy árokásótól kértem útbaigazítást, ott meg meglepett, hogy milyen kristály tisztán úgy beszél, mint amit magyarországon oktatnak.

2022. júl. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnos a nyelvi érettséginek (az emelet érettségi is csak B2 tehát középszint) és a nyelvvizsgának nincs köze a hétköznapi német nyelvhez. Rengeteg dialektus van, néhányat a tv-ben is feliratoznak, és akkor nem beszéltünk az osztrák (tiroli, burgenlandi) vagy épp a svájci németről… ki hol kezdi a németet nyelvi környezetben tanulni, azt fogja jobban érteni, arra áll majd rá a füle.

Neked az augsburgi megy, biztos megértesz mást is, talán van egy erős alapod, tapasztalatod, érzéked is a német nyelvre, de lehet Köln környékén már neked is jobban kellene figyelned.


Saját tapasztalat, saját gyengeségem… 12 évet tanultam németül, sváb községben nőttem fel, nemzetiségi volt az általános, na ott kellett tanulni rendesen, de nem voltam annyira jó belőle, azzal a tudással érettségiztem le, mert 4 év középiskola alatt nem tanítottak újat, kb a 0-ról kezdtük 9-ben, holott már volt egy gyenge középfokú tudásom, némi szókincsem.

Nekem mindig az értéssel volt gondom, pláne ha igazi német az igazi bajor akcentusával kezdett beszélni hozzám, totál leblokkoltam és semmit se tudtam kinyögni se megérteni. Viszont írásban semmi hiba, nagyon jól megy a nyelvtan, helyes szórendet használok, jól ragozok, hivatalos levelet percek alatt összedobok, max pár szót kell kiszótáraznom, de nincs gond, meglátom a nyelvtani hibát egy szövegben. Ez is megy neked?

Talán ha rákényszerültem volna, és pár hónapig köztük élek, javult volna a helyzet, de sosem volt önbizalmam megszólalni és ezt a részt gyakorolni sajnos.

2022. júl. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én Dortmundban éltem, ott is a hochdeutsch-ot beszélik. Azt tanultam meg. Most készülök Ausztriába menni Tirolba. Nagyon félek hogy semmit se fogok érteni.
2022. aug. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!