Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az ELTE-n a nemzetközi...

PHDAWN kérdése:

Milyen az ELTE-n a nemzetközi gazdálkodás? Érdemes felvételiznem oda?

Figyelt kérdés
Ugyanerre a szakra jelentkeztem idén a Corvinuson, ahonnan sajnos 1 ponttal lecsúsztam. Az ELTE a második helyem, de úgy hallottam, hogy az ELTE-n sokkal inkább a lexikai tudásra koncentrálnak, mintsem a gyakorlatira (ami nekem fontos lenne). Mire számíthatnék az ELTE-n? Külsős és belsős vélemény is érdekel :)

2022. júl. 22. 10:51
 1/1 anonim ***** válasza:
66%

“sokkal inkább a lexikai tudásra koncentrálnak, mintsem a gyakorlatira”


Lefordítom magyarra: színvonalasabb hely. A “gyakorlatias oktatás” a gyenge oktatás magyar fedőneve. Nem tudom milyen “gyakorlatra” számítasz egy ilyen szakon, majd az órán fogtok hívogatni kínai szállítmányozót, hogy pecsételje már le azt a nyamvadt papírt, mert a kamionod ott vesztegel fél napja a vámkezelés parkolójában? (?) Gyakorlatot az ember munkahelyen szerez, és ezt pedig gyakornoki helyen tudod elkezdeni!


Az ELTE egy színvonalas, jó hely, ezek a “rémhírek”, hogy sokat kell tanulni, csak jót tesznek a hírnevének. Mehetsz bátran és keress gyakornoki helyet már a második évtől kezdve!!

2022. júl. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!