Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Óbudai Egyetemen miért nem...

Óbudai Egyetemen miért nem veszik át azon hallgatókat önköltséges finanszírozási formáról állami ösztöndíjasra, akiknek 4 egész feletti mind a kumulált mind az utolsó két félév átlaga? Többi lent.

Figyelt kérdés

Tavaly belehetett úgy kérvényt nyújtani, hogy nem volt feltétel az "előzetes Neptun üzenet" melyben tájékoztatnak arról, hogy a kérvényt benyújthatja azon hallgató, aki eredményei alapján átsorolható önköltségről államira.


Simán benyújtható volt MINDENKI SZÁMÁRA a kiírt kérvény. Most elutasítják azoknak, akik benyújtják, azzal a címszóval hogy nem kapott előzetes neptun üzenetet.


Kérdem én.

1. Miért nem lett tájékoztató kiírva arról, hogy nem mindenki adhatja le? 2.Miért is van akkor kiírva a kérvény mindenki számára, ha nem nyújthatja be mindenki 4 egész feletti átlaggal?


Vagy ez ilyen haveri alapon megy, hogy az ügyintéző annak küld Neptun üzenetet és csak az nyújthatja be a kérvényt, aki csókos, haver, barinő?


Eléggé lutri, hogy egy ügyintéző dönt a kérvények elbírálásáról. Az is gáz, hogy az egyetem ennyire nem hallgatóbarát, és nem honorálja azon hallgatókat, akik az átlagnál is jobban teljesítenek önköltséges képzésben.



2022. júl. 25. 14:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván korlátozottak az államilag finanszírozott helyek, nem kerülhet át mindenki, akinek 4 egész feletti az átlaga. Gondolom, mikor megvan hogy X embert tudnának átvenni, azt az X legjobbat értesítik, hogy akarja-e, így sokkal gördülékenyebb az ügyintézés.
2022. júl. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

TVSZ-ből idézek ( [link]


"(4) A TVSZ 19.§ (3) bekezdése alapján át lehet sorolni azt az önköltséges státuszú hallgatót állami

ösztöndíjas képzésre a következő tanévtől, aki

a. erre irányuló kérelmet benyújtott a képzése szerint illetékes kari tanulmányi osztályon, és

b. teljesített az utolsó két aktív félévében együttesen legalább 36 kreditet, és

c. az e §. (3) bekezdése alapján legalább egy fő állami (rész)ösztöndíjas hallgató

átsorolására sor került a következő tanévre, és

d. a TVSZ 18. § alapján jogosult állami ösztöndíjas képzésben tanulmányokat folytatni.

Amennyiben az e bekezdés. c) pontjában meghatározott átsorolásra sor került az adott képzésen, valamint

az e bekezdés a) pontja szerint beérkezett, és az e bekezdés b) és d) pontjaiban meghatározott

feltételeknek megfelelő kérelmek száma nagyobb az e bekezdés c) pontja szerint átsorolt állami

(rész)ösztöndíjas státuszú hallgatók számánál, akkor azok a kérelmet beadott önköltséges státuszú

hallgatók kerülhetnek átsorolásra állami ösztöndíjas képzésre, akiknél az utolsó két aktív féléves súlyozott

tanulmányi átlagaiból képzett számtani átlagérték a legmagasabb"


Biztos, hogy teljesítetted a feltételeket?

2022. júl. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Igen. nem értem hogy valakit hogy vehettek át 4,12-es súlyozott tanulmányi átlaggal, amikor valakit 4,41el nem. mi alapján is van ez így? (ÓE-BGK)
2022. júl. 25. 14:29
 4/17 anonim ***** válasza:
Biztosan teljesített a 4,41-es átlagú megfelelő számú kreditet? Minden feltételnek eleget tesz a 4,41-es?
2022. júl. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Más karokon is pontosan ez a probléma. KGK-n is így járt az egyik barátom. Leadta a kérvényt és 1 órán belül ment az elutasítás ugyanezzel a címszóval. Ő 72 kreditet teljesített kb 4,4es összátlaggal az utolsó két aktív félévben. Te 36ot írtál együttesen. Ő egy félév alatt teljesített annyit. Én nem voltam ilyen aktív nekem összesen 51 van. Mindegy nem értem.
2022. júl. 25. 14:38
 6/17 anonim ***** válasza:
Ha valaki pl. felhasználta már az összes államilag támogatott félévét, nem fogják átvenni.
2022. júl. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Talán újra kellene bírálni a kérvényeket mindenhol, és ha valaki nem tett eleget az összes kritériumnak amivel leadhatja, akkor azzal a címszóval elutasítani, és nem mindenkit azzal lepattintani, hogy nem kapott előzetes neptun üzenetet. Érdekelne ki kapott akkor. szerintem pl azt a 72 kreditet nem lehet szín kitűnően teljesíteni két félév alatt. Vagy aki igen, az nem hiszem hogy egy józsefvárosi karon tanul.
2022. júl. 25. 14:44
 8/17 A kérdező kommentje:
6os. Első és másodéves hallgatókról írtam ki ezt a kérdést akik önktgen kezdték a tanulmányaikat.. értem mit írsz, de még csak ez sem probléma hiszen sosem voltunk államin.
2022. júl. 25. 14:45
 9/17 anonim ***** válasza:
El tudom képzelni, hogy azok élveznek előnyt akik eredetileg államin kezdtek, közben fizetősre sorolták őket, aztán most sikerült visszakerülniük. De meg lehetne kérdezni a tanulmányi hivatalt, hogy pontosan miért nem kaptatok "előzetes Neptun üzenetet".
2022. júl. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
9.! Aki államin kezdte nem nyújthat be ilyen kérelmet eleve.
2022. júl. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!