Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Változott a felsőoktatás...

Változott a felsőoktatás állami finanszírozása. Jól értem, hogy akkor is részt vehetek támogatott osztatlan képzésben, ha korábban már szereztem Ba-képzésben államilag támogatott diplomát?

Figyelt kérdés
Sehol nincs leírva, hogy ez kizáró ok lenne, bár lehet, hogy ez elkerülte a figyelmemet. Vállalom,hogy meg is szerzem a diplomát, és azt is, hogy itthon dolgozom majd.

2014. febr. 2. 19:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Az állam összesen 12 félévet támogat (kivéve az orvosin, ott valamivel többet, hogy nekik is ugyanannyi esélyük legyen csúszással még mindig ingyen elvégezni a szakot). Ezt a jelenlegi törvénykezés szerint akárhogyan beoszthatod: csinálhatsz két alapképzést, vagy egy alapot+mestert és mellé még ha esetleg valami mást is akarsz, akkor abból 2 félévet.

Ez alapján én azt tudom mondani - nyilván csak a saját véleményem szerint -, hogy igen, mehetsz osztatlan képzésre állami támogatással - viszont elméletileg semmiképpen sem tudod ezt végig ingyenesen csinálni, mert a vége előtt elfogynak a féléveid.

2014. febr. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tehát maradt a 12 félév. :( A felvi.hu-n olvastam a feltételeket, és úgy örültem, hogy nem volt benne ilyen kitétel. Csak az, hogy itthon dolgozzak és adózzak, és valóban fejezzem be, szerezzek diplomát. Á, ez túl szép lett volna. :( Köszönöm a választ.
2014. febr. 2. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!