Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi háttértudás szükséges...

Mennyi háttértudás szükséges a BME mérnökinformatika szakán a fizika tárgy megkezdéséhez?

Figyelt kérdés

Szeptemberben fogok kezdeni a VIKen, és tartok a fizika tárgytól.

Nyitott vagyok rá, hogy tanuljam, viszont félek, hogy nem az alapoknál fogjuk kezdeni és lemaradok.

Nem maradt meg semmi a középiskolai fizikaórákból, csak átengedtek.



2022. júl. 25. 14:57
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Emelt fizika kb
2022. júl. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
VIK-es vagyok, hidd el, a fizika még egy könnyű tárgyad lesz. Sokan fizika érettségi nélkül jönnek, nem kérdeznek vissza brutális dolgokat, ne félj tőle.
2022. júl. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Nem akarok pofátlan lenni, de ilyeneket olvasva örülök igazán, hogy befejeztem az egyetemet.

Vége az évekig tartó szorongásnak, amikor már nyáron arra riadsz fel éjjel, higy azt álmodtad, hogy vizsgázol.

Túl leszel rajta,ne görcsölj be. Ne vegyél semmit a szívedre, nem lesz jó, de túlélhető.

2022. júl. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%
Miert lettem lepontozva az emelt fizikaval?nyilvan az elso evre ertettem, egy jo alap fizika nem rossz ha van
2022. júl. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Konkrétan semmi.


A fizikát 0.ról indítják. Konkrétan az elejétől kezdve mindent elmondanak és ha soha sem tanultál fizikát, de azt bemagolod és megérted, amit előadáson elmondanak, akkor akár 5ös is lehetsz.


Amúgy rengeteg anyag van online a Fizika1 és Fizika2vel kapcsolatban, így akár előre is tudsz tanulni.

2022. júl. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Semennyi, tényleg. Mondjuk egy pici készséf, reál-beállítottság nem árt. De ha az sincs akkor is be lehet gyakorolni a típusfeladatokat, csak több időt kell beletenni.
2022. júl. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

Még annyit hozzáfűznék, hogy a fizikát infósoknak tanító tanárok is tudják, hogy ez nem olyan fontos számunkra és nagy részt csak egy picit alapozó tantárgynak teték be, hogy minimális alapképzettségünk legyen, meg hogy a 3.5 év után "mérnök"nek hívhassuk magunkat.


Éppen ezért online oktatáskor, amikor lazán meglehetett volna csinálni, hogy mindenki keverve kapja meg a feladatokat, visszalépés nélkül és hogy levezetéssel együtt lehessen csak elfogadni, de ehhelyett szimplán egy google forms-os cuccban felelet választósra csinálták a ZH-t meg vizsgát, ahol kitudtad választani, hogy az adott feladatnak 0.4, 2.5, 2.1 vagy 9 lett a végeredménye.


Meg ilyenek.


Az a legdruvább, hogy ezt kihasználva konkrétan 80 fős discord beszélgetések alakultak ki, ahol varázslatosan mindenki 5-öst kapott.


Ezt a tanárok is tudták és Vígh Máték még kacsintgatós smilekat is írt teams csoportba, hogy "Önálló legyen a munka ;)".


Kb mindenki megajánlott jegyet szerezett Fizika1 és Fizika2-ből online oktatás során és a vizsga feladatokat is konkrétan előző évi, interneten elérthető megoldású feladat sorokat raktak fel, ahol csak 1-2 számot változtattak meg, de a megoldás menete ugyan azt volt, így kaptam én is 5öst.


Direkt lerontottam picit az 5ösöm, hogy ne 100% legyen.


Egyszerűen lusták voltak beleölni plusz energiát a dologba és megbuktatni a fél csapatot, mert tudják, hogy ez a tantárgy annyira nem fontos az infósoknak és senki sem lesz rosszabb szakember ha csak minimálisan érti meg a fizikát.


Szóval ennek fényében picit sem aggódnék a helyedben.

2022. júl. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is szívok vele.Nagyon átérzem

Ha gondolod,kicsit feltudsz még zárkózni

Az egyik bme ttk-s emelt fizika előkészítő videói

[link]


Mindkettő online ment ke

A másik meg a miskolci egyetem felkészítője

[link]

2022. júl. 30. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
69%
Ez ciki hetes.
2022. aug. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!