Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy működik a tárgyfelvétel?

Hogy működik a tárgyfelvétel?

Figyelt kérdés

Valaki el tudná magyarázni részletesen, hogy ez pontosan hogy is működik, mire kell figyelni, stb? Idén kezdem az egyetemet ELTE-n, de ettől a részétől kicsit tartok, mert nem látom át.

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!



2022. júl. 26. 17:31
 1/4 palfydanka ***** válasza:
100%
Szia! Megvan adva egy adott intervallum (mondjuk augusztus 24-31 között) és ebben az időpontban lehet felvenni a tárgyakat. Érdemes azonnal kezdéskor felvenni őket, hogy jól kitudd alakítani az órarended. Vannak kötelező tárgyaid, mint a nevében is benne van, ezeket mindenképp teljesítened kell, van is a tárgyfelvételnél egy olyan fül azt hiszem, hogy kötelező tantárgyak. Ott látod is, hogy melyik félévben ajánlott elvégezni. Ezen felül vannak a szabválok, én ezt előre kinéztem melyiket szeretném, ezek hamarabb telnek általában, így én azt szoktam először felvenni. A kötelező tárgyaknál mindig van annyi hely, hogy feltudd venni, mert pl. minden elsőévesnek kötelező. Emellett kell tesit is csinálni, azt is fel kell venned.
2022. júl. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Megnézed a tanegységlistában hogy mely tárgyakat kell felvenned első félévben. Én jobban szeretem azt a dokumentumot, biztosabb, mint a neptun. Ez a honlapon elvileg fent van. A neptunban kiválasztod hogy tárgyfelvétel. Beírod a tárgy nevét a keresőbe majd ha kiadja rámész a tárgyra. Fel fog dobni egy új ablakot. Bejelölöd a neked tetsző időpontosat (ha gyakorlat akkor több szokott lenni). Azt nézd, hogy a kód ugyanaz legyen mint ami a tanegységlistán is szerepel. Három részből áll a tárgyfelvétel, előzetes: mindenki felveszi aki akarja, rangsorolásos: mindenki kap egy pontszámot, nem a sebesség a lényeg. Az első x ember feketével lesz jelölve, a várólistások pirossal. Nézni kell, mert bármikor eléd kerülhetnek emberek. Ha ez az időszak letelik akkor akiket mutat a listában azok bent vannak. Ezután jön a versenyjelentkezés, ami arra jó, hogy ha maradt hely valahol gyorsan fel lehet venni, vagy ha esetleg valaki leadja akkor az ő helyére mehet más.
2022. júl. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Második voltam: nézd meg, hogy a tesi kötelező-e, nekünk még nem volt az. Tudom, hogy vannak egyetemek, ahol kötelező.
2022. júl. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az előzők tök jókat írtak, de azért ezt még belinkelem ide, mert hasznos lehet (meg az oldal más részei is, úgyhogy érdemes nézegetni):

[link]

2022. júl. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!