Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gimnázium után kihagytam két...

Gimnázium után kihagytam két évet.Hogy jelentkezhetek így egyetemre?

Figyelt kérdés

Jövőre végzek el egy edző szakot,és utána menni akarok egyetemre.

Dietetikus szakot akarok tanulni,viszont nem tudom ez ilyenkor hogy működik.

Kihez kell fordulni,megtudakolni hogy mire lenne hozzá szükségem?

Szegedi vagyok egyébként.

Mindenképpen valami sporttal kapcsolatos szakot akarok elvégezni,és mivel az egészséges étkezés is érdekel,és mások segítése pluszban erre a szakmára gondoltam még,vagy valamilyen edző oktatoira.

Van itt olyan aki el tudna látni hasznos tanáccsal?

Vagy hogy kell e emeltet tenni?

Alap tantárgyakból lett meg az érettségim,tehát pl olyan hogy biológiából nem érettségiztem és ha fel kell rá keszulnom,akkor azt minél hamarabb elkezdenem.



2022. júl. 29. 04:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

www.felvi.hu legyen a legjobb barátod. Az összes info fenn van, a szeptemberben induló képzéseket előző december kozepen szoktak feltenni. Ha mégis van kérdésed, nyugodtan hívd fel az ugyfelszolgalatukat, nagyon kedvesek!

Igen, emelt kelleni fog.

2022. júl. 29. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Első jól írta. Ha pedig az emelt miatt újra kell érettségizned, arról az oktatas.hu oldalon tudsz tájékozódni.
2022. júl. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs emelt érettségid semmiből, akkor szinte bármilyen egyetemi szak megcélzása esetén az első lépés egy emelt érettségi letétele. Az emelt érettségire jelentkezéshez itt találsz információkat:


[link]


Sajnos dietetikus képzés Szegeden nincsen, csak Pesten, Szolnokon, Debrecenben és Pécsett. De van levelezőn is, ha nem akarsz kollégista vagy albérletes lenni. Februárig kell leadni a jelentkezésedet, s májusban vannak az emelt érettségik, addig kell egy tárgyból (biológia, fizika, kémia, magyar, matek, vagy informatika) felkészülnöd.

2022. júl. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! A dietetikus szak az ápolás és betegápolás szak egyik szakiránya, arra kell majd jelentkezni. Felvételi tárgyak: biosz, fizika, info, kémia, magyar, matek, idegen nyelv, vagy egy ágazati szakmai vizsgatárgy (pl.: egészségügyi ágazati ismeretek stb.). Ebből kettőt kell választani, amiből számítják a pontokat, de csak egyből kell emeltet tenni. Szóval egy emelt érettségire kellene felkészülnöd, nyilván a tudás megalapozása miatt inkább egy bioszt ajánlanék mint mondjuk magyart. De ha azt mondod, hogy ott az egyetemi bioszra majd jobban ráfekszel, és csak a lényeg, hogy bejuss, és jól beszélsz mondjuk angolul, abból is tudsz emeltezni. A felvi.hu honlap, ahol minden infót megtalálsz: [link]
2022. júl. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!