Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek ezekről az...

Mi a véleményetek ezekről az érvekről, hogy miért jó ha nincs nyelvvizsga kötelezettség a diplomához?

Figyelt kérdés

1. Sehol nincs ilyen és nem minden ország van skandináv szinten hogy már általános iskolában folyékonyan beszélnek angolul

2. Az élet úgyis eldönteni hogy kell e

3. Nem a papír számít hanem a tudás

4. Attól még lehet jó szakember és okos is, tehát nem minden szakhoz kell nyelvtudás, sok olyan szak van, ahol soha nem fogja használni, tehát jogos hogy az iskola dönti el

5. az hogy általános műveltség azért legyen nyelvvizsgája hülyeség mert ezzel az erővel legyen töri plusz vizsga is

6. abban egyetértek hogy érettségihez kéne egy bizonyos nyelvtudás lehet szigorítanám a középszintű érettségit


Itt leginkább bizniszről szólt az egész főleg a nyelviskoláknak és nyelvvizsga központoknak volt nagy bevétele ebből a szabályból


2022. júl. 29. 06:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%

Az én véleményem az, hogy igenis kellene nyelvvizsga.


Teljesen egyetértek az érveiddel, viszont a nyelvvizsga mindig is bevolt épülve a diploma kritériumaként, most én mondhatnám, hogy minek a testnevelés óra, vagy egy filozófia kurzus közgazdász diplomához, de mégis kell.


Ez a megszokott rend, nem a papír számít hanem a tudás, ha belegondolsz magával a diplomával is ugyanez a helyzet :D


Lehet valakinek diplomája és nem tud semmit a szakmájáról, de mégis ott van, hogy neki van róla papírja.

2022. júl. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

1. Igen, csak ez egy plusz szigorú vizsga volt mindenkinek egyformán, nem nézte a különbözőségeket...tehát egy műszaki karon lévő filozófia gyakorlati jegy, egész más szintű mint mondjuk egy szociológia szakon egy filozófia kurzus...viszont a nyelvizsgàt mindenhol egyforma szigorral hajtotta be, a védőnő szakon is és a külker szakon is.

A papíros érvvel egyettértek

2022. júl. 29. 07:28
 3/21 anonim ***** válasza:
88%
Magyarországon ígyis rohadt kevesen beszélnek legalább b2-es szinten egy nyelvet. Ezentúl mégkevesebben fognak, hiszen "minek"
2022. júl. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

3. Ha valóban nem kell az életben neki, akkor valóban minek, ha meg kell úgyis fog b2es szinten beszélni...

Én annak idején nyelvvizsgáztam mert kellett a diplomához, jelenleg olyan szakmában vagyok ahol nem használom az idegennyelvet, 5 év alatt szinte teljesen elfejtettem a nyelvet

2022. júl. 29. 07:34
 5/21 anonim ***** válasza:
90%
Én nem tudom milyen lenne az életem, ha nem beszélnék angolul, pedig még csak most megyek egyetemre. Annyival több mindenbe tud belelátni az ember
2022. júl. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%

Sajnos nem tudják, hogy mennyire fontos lenne, így az, hogy kell valamihez már egy motivációs tényező, hogy tanulja a nyelvet


Testvérem soha életében nem szerzett volna nyelvvizsgát és tanult volna angolt, ha a diplomához nem kellene.


1-es voltam.

2022. júl. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
87%
És azért valljuk be egy B2-es követelmény nagyon laza, szóval ez a minimum.
2022. júl. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Testvérem soha életében nem szerzett volna nyelvvizsgát és tanult volna angolt, ha a diplomához nem kellene.


És használja? Mert ha nem akkor 10 év alatt úgy elfelejti a nyelvet mintha nem is lenne

2022. júl. 29. 07:40
 9/21 A kérdező kommentje:
7. Ha olyan könnyű meg olyan alap akkor miért nem lehet érettségire betenni ezt a szintet?
2022. júl. 29. 07:43
 10/21 anonim ***** válasza:
86%

Igen, hiszen ennek köszönhetően néz angolul sorozatokat, illetve manapság az interneten is minden angolul van, ami fenn tartja, de ezek csak a legalapabb dolgok.


Személy szerint én 6 éve nyelvvizsgáztam németből, az a 3.nyelvem, azóta semmire nem használtam az ég világon, mégis megtudnék szólalni, és lehet valamennyire csökkent a tudásom, de biztosan egy-két hónap alatt visszahozható lenne.

2022. júl. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!