Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Azért van már olyan kevés...

Azért van már olyan kevés hallgató a földrajzképzéseken alapszaktól a doktoriig, mert a fiatalok rájöttek, hogy mennyire értéktelen ez a szak a munkaerőpiacon és nagyrészt csak önkormányzati csicskák lehetnek vele?

Figyelt kérdés

Sajnos én így jártam. Amikor mi kezdtük 130-an voltunk BSc-n most nincs 20 hallgatójuk összesen/évfolyam.


Ha tudom mik a kilátásaim, akkor ezt a szakot és az egyetemet az arrogáns beképzelt magukat tökéletesnek gondoló tanárival együtt.


Amikor MSc-re kellett jelentkezni ott pitiztek, hogy mennyire megbecsülik aki mestert végzett, meg sok fizetést kap. Erre volt olyan önkormányzatos interjú, ahol gúnyolódtak hogy mit akar egy geográfus. Plusz pénzről meg szó sem volt.


Én szerencsére irányt váltottam és nem maradtam benne ebben a posványban. Viszont nem lehet elmenni amellett, hogy magyar hallgató alig van ezen a szakon ellenben külföldi fejlődő országokból egyre többen.


Amúgy akiket ismerek egy két csókos bekerült minisztériumba néhányan elmentem 160 ezerért csicskának önkormányzathoz a többiek pedig szintén irányt váltottak.


Sajnos utólag be kell látnom, hogy ezek a büfészakok tényleg értéktelenek a munkaerőpiacon.



2022. júl. 29. 21:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%
Én is elvégeztem a földrajz BSc-t (ELTE), de akkor még olyan 125 felett kezdtük, idén már csak 35-öt vettek fel, ha jól néztem. Szerettem, de elég is volt az alap, én utána átmentem BTK-ra, azzal jobb a lehetőség. Földrajzzal a mai napig nem kaptam munkát, eszembe se volt mesterre menni vele.
2022. júl. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Én sajnos hittem nekik. Mondjuk nálunk még a szépreményű hallgatók közül is volt aki általános iskolás földrajztanárig jutott.


Szegeden nézem kemény 27 embert vettek fel.


Egyébként valahol vicces volt, hogy még a legalja ügyintézői interjún is szóvá tették, hogy gazdasági végzettségűnek jobban örülnének.

2022. júl. 29. 21:37
 3/24 A kérdező kommentje:
MSc-re meg 5 embert. Aztán sírnak, hogy kihal a szak.
2022. júl. 29. 21:41
 4/24 anonim ***** válasza:
86%
Lehet. A helyzet az, hogy valamiből enni, inni, lakni stb. kell. Az egyetemen én is egy igazából büfészakhoz közelítő szakot végeztem (Népegészségügyi ellenőr). Hiába diploma, a közigben pl. 160e lenne a fizetésem ill. közigen kívül is, ha nagy nehezen kapnék vele munkát, mert nem annyira piacképes. 1 hónapja végeztem el a radiográfiai asszisztensit (okj). A kezdő nettó bérem, pedig még nem ügyelhetek, netto 240 körül lesz, aztán szépen megy majd feljebb. Ok, ilyen árak mellett ez sem valami jó, de a közignél mindenképpen. Amúgy max a földrajz+ vmilyen szakos tanári még megérheti, ha most az anyagiaktól eltekintünk. Amúgy érdekes a földrajz, én mindig szerettem, bár főleg a Földtörténeti, csillagászati, és ami a kőzetekről, vulkánokról stb. szólt részeket.
2022. júl. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos ez ilyen, de ezt már 30 éve is lehetett tudni. Amerikában egyébként az egyik legjobban fizetett szakma a geológus, de ez ugye nem Amerika. Itthon ez a szak sajnos teljesen használhatatlan.
2022. júl. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
83%
#4 Pont ezek azok a részek, amit itthon nem lehet hasznosítani. Én területfejlesztő szakirányos voltam, erre még lenne is kereslet, de ahol kifejezetten területfejlesztőt kértek minisztériumba, onnan is azzal küldtek el, hogy nekik gazdasági szakon végzett kell ehhez. Azon én is gondolkodtam, hogy esetleg külön csak a tanárit elvégezni ehhez, de azt hiszem, 7 félév lenne csak a sima pedagógia része is, ráadásul alig lenne fizetés is. Nem éri meg.
2022. júl. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Ja önkormányzatnál is ilyenek, kb lenézték aki geográfus.
2022. júl. 29. 22:24
 8/24 anonim ***** válasza:
36%
Le, de oda protekció is kell. Utánam viszont felvettek egy kislányt, aki még szépnek se mondható, ilyen búvalb@szott depressziós képpel, aki akkor végzett szakiskolában, érettségi nélkül. De ő jobb volt nekik, mint egy több nyelvvizsgás diplomás, aki elvileg ért is ahhoz, amit kérnek.
2022. júl. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
78%

"Sajnos én így jártam. Amikor mi kezdtük 130-an voltunk BSc-n most nincs 20 hallgatójuk összesen/évfolyam.


Ha tudom mik a kilátásaim, akkor ezt a szakot és az egyetemet az arrogáns beképzelt magukat tökéletesnek gondoló tanárival együtt."


-A második mondatod a legszomorúbb és tényleg fedi a valóságot, én azt nem értem, hogy ilyen büfészakokon miért kifejezetten arrogáns a tanári kar, mikor tisztában kellene lenniük vele, hogy a diplomájuk piaci értéke egyenlő a nullával. Legalább megpróbálnák tényleg színessé és érdekessé tenni az egyetemen eltöltött időt, ha már az egyetem végeztével úgy sem tud szegény hallgató elhelyezkedni normális helyen az értéktelen diplomával, ennek ellenére én saját tapasztalatból mondom, hogy épp az ellenkezője, még direkt szivatós ZH-kat és a vizsgákat raknak össze...


Én egyébként meteorológiát (büfészak) hallgattam az egyetemen, mert alapvetően érdekeltek a meteorológiával kapcsolatos jelenségek, de a diplomán túli kilátások a marketinggel ellentétben siralmasak voltak. Az OMSZ-hez lehet bekerülni prokecióval vagy kihalásos alapon nettó 160-170 ezerért és természetesen független a felvétel sikeressége az egyetemen produkált eredményektől, jóval gyengébb képességűeket is előbb felvesznek ha nagyobb a csók. Ebből kifolyólag bevállaltam egy Alkalmazott matematikus MSc-t, ahol sokkal korrektebb volt a hozzáállása az oktatóknak, mint a meteorológiának becézett büfészakon, nyilván nem voltak egyszerűk a ZH-k de legalább rendesen leoktatták az anyagot es nem indokolatlanul szivatták a jónépet, hanem számonkérték a leadott anyagot. Diplomázást követően semmi gondom nem volt az elhelyezkedéssel, frissdiplomás pályakezdőként a háromszorosát keresem annak aki 20 éve dolgozik előrejelzőként az OMSZ-ben.

2022. júl. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Szegeden tanultál? Mert ott az éghajlattani tanszéken vannak igen bizarr tanárok akik tökéletesnek hiszik magukat.

A kedvencem a saját tanszékem, ahol olyan akkor még tanársegédek és tanárok voltak akik igyekeztek mindig megalázni és a hátad mögött kibeszélni. Pl. volt akinek a diplomamunkáját szarozta úgy, hogy közben a folyosón aki ott volt hallotta.


Bár a kedvencem még a momentumos tökéletes hallgató csaj is, aki szintén lenézi aki nem full kitűnő.


Sajnos ez már ilyen. A diplomámnak annyi haszna volt, hogy a pályamódosításkor "csak" diploma volt az elvárás. Amúgy felér az egész egy megXurással a diplomaosztó után.

2022. júl. 30. 00:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!