Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvettek lótenyésztőire, de...

Felvettek lótenyésztőire, de kezdem bánni, mi a fenét csináljak?

Figyelt kérdés

Van egy biztos tudasom, 8 evig lovagoltam, de mar 7 eve nem ultem lovon, sose versenyeztem, nincs sok penzem, ugy erzem hiba volt hogy erre a szakra jelentkeztem.

Elkezdjem egyaltalan? Van ertelme? Egy egyetemet mar ott hagytam ezelott 3 eve, es fogalmam sincs mit akarok meg hogy… ketsegbe estem megint, abszolut nem akarok feleslegesen tanulni 4 evet, es felek a szaktarsaim is kineznek maguk kozul majd…



2022. júl. 29. 21:54
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
Ne iratkozz be. Esetleg megkeresed az illetékes TO-t (még talán időben vagy) és törölteted magad, meg lehet velük beszélni, aztán pótfelvételin valamit megpróbálsz, de addig oda se tudod beadni. Ez a kaposvári izé? nem gondoltam, hogy ezekre a szakokra van komolyan jelentkező.
2022. júl. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%
Lépj ki, és szerelj fel rendőrnek vagy katonának!
2022. júl. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

#1: Ez téves válasz. Aki a központi felvételi rendszerben jelentkezik valahova, s felveszik a rendes felvételi eljárásban, az nem jelentkezhet a pótfelvételin sehova. Nem engedi a rendszer. A Tanulmányi Osztály semmit nem tehet. Csak jövőre jelentkezhet újra valahova máshova.


A kérdezőnek pedig mérlegelnie kellene, hogy esetleg nem tudná-e a lótenyésztői szakmát megszeretni, szívesen művelni. Afelől ne aggódjon, hogy nem tud lovagolni: szinte biztos vagyok benne, hogy jócskán lesz olyan csoporttársa, aki soha életében nem ült még lovon. Nem fog tehát nagyon kilógni a sorból, s a gyakorlatokon mindent megtanulhat. Hosszú távban kell inkább gondolkodni, hogy szeretné-e ezt a szakmát csinálni. Egyébként ha beiratkozik, a képzés első félévének végén minden különösebb következmény nélkül otthagyhatja, ha nem tetszene neki, s februárban beadhatja a jelentkezést máshova. Ilyenkor nem jelentkezik visszafizetési kötelezettség. Szóval sokat nem veszít, ha belekóstol.

2022. júl. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Utolso koszonom, nem is tudtam hogy az elso felevet nem kell visszateriteni.

Tavaly mar megtettem hogy nem iratkoztam be oda ahova felvettek, kedves elso, csak wzt nem akartam ujra.

Masodik: voltam en katona, azt is otthagytam, eleg volt egyszer

2022. júl. 30. 07:59
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem az én dolgom, bocsánat, hogy segíteni akartam, de volt olyan, akit idén felvettek és sikerült az egyetemmel megbeszélnie, hogy töröljék a felvételét és mehetett pótra. Felőlem iratkozzon be, de akkor megint elmegy egy állami félév (amennyiben arra vették fel, ha nem, akkor meg fizetheti feleslegesen a tandíjat) egy olyan képzés miatt, amire már előre tudja, hogy nem is akarja.
2022. júl. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
10%
Miből élsz? Apuci eltart?
2022. júl. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#5: Ha ilyen valóban előfordult valahol, az jogellenes volt. Az egyetemnek egyszerűen nincs joga semmissé tenni egy sikeres felvételt, még a hallgató kérésére sem.


Egyébként pedig ha valaki nem tervez mesterképzést vagy másoddiplomát, akkor nem számít, hogy elveszít egy államilag támogatott félévet a 12-ből. Egy alapképzésre úgyis bőven marad elég államilag támogatott féléve. Lényeg, hogy nem kell visszafizetnie az egyetlen őszi félévet, ha úgy dönt, hogy abbahagyja. Sőt: ha egy éven belül beiratkozik valahova máshova, akkor még úgy sem, hogyha később hagyja abba.

2022. júl. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Menj határvadásznak. Van nettó 96 ft-os bónusz is óránként, az menőbb mint lovakat tenyészteni.
2022. júl. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Apu eltart? Nem eppen. Dolgozok. Nem tudom amugy miert tartana el apam, azert mert nem tudom hova menjek tovabb? Valaki magyarazza meg az osszefuggest mert tenyleg nem tudom osszerakni

Katonasdi es rendorosdi hulyeseggel hagyjatok mar, nem leszek megegyszer kozszolga.

2022. júl. 30. 20:28
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
#8: Ja persze. Én ismerősön keresztül tudom, hogy a déli határon őrködők pocsék körülmények között vannak, 8-10 ágyas szobákban elszállásolva, családtól és barátoktól távol. Rendszeres az éjszakai szolgálat, s két-három hetente engedik őket haza. A kis térben összezárt sok férfi egymás idegeire megy, a hangulat csapnivaló. S persze ha valaki meggondolja magát, ez nem olyan, mint egy normál munkahely, hogy 30 napos felmondási idővel bármikor ott lehetne hagyni. Leszerelési kérelmet kell benyújtani, amit akár vissza is dobhatnak a súlyos helyzetre hivatkozva.
2022. júl. 31. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!