Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Dékáni méltányossági kérelemme...

Dékáni méltányossági kérelemmel kapcsolatban lenne szükségem segítségre(?) (ELTE PPK)

Figyelt kérdés
Tárgy 4. felvételével kapcsolatban kellene. A TO-t már ezzel kapcsolatban hívtam, de nem igazán voltak hasznosak. Ha valaki esetleg ebben tapasztalt, azt nagyon meg tudnám köszönni!

2022. aug. 1. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan?
2022. aug. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pl, milyen indoklást lehet/érdemes ilyenkor megadni?
2022. aug. 1. 23:21
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezt már félév végén kellett megkéri. Én is jártam így egy tárggyal, mondjuk nem PPK-s tárgy, de indok nélkül megadták. Nekem az ügyintéző írt egy mailt, amiben szerepelt hogy mit kell kitölteni és elküldeni a megfelelő embernek.
2022. aug. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Még a félév végén beszéltem először a to-val ez ügyben, pont azért, mert én is úgy gondoltam, hogy azt akkor kell, de azt mondták, hogy csak július végén fogják ellenőrizni a követelmény teljesítéseket, és akkor küldenek értesítést erről. Erre ezt kaptam, hogy elbocsátottak, és hogy 2 hétig fellebbezhetek, és nem tudom, hogy önmagában ez még mindig a dékáni hatáskör, vagy más. És pont most 2 hétig zárva van a to is.
2022. aug. 2. 09:50
 5/8 anonim ***** válasza:

#4. "de azt mondták, hogy csak július végén fogják ellenőrizni a követelmény teljesítéseket"


És nem úgy kellett ezt értelmezni, hogy a félév végén beérkezett kérelmeket ekkor fogják összevetni a követelmény-teljesítésekkel? Másik karon vagyok és nem érint a kérdés, de tudtommal nálunk (ÁJK) is félév végén kellett leadni a kérvényt, és itt indoklás nélkül nem fog menni. Megfelelő indok pl. a baleset, betegség, tartós kórházi kezelés, gyerek születése stb.


A fellebbezés az én olvasatomban már nem a dékáni kérelem benyújtásának az ideje, de persze tévedhetek is.

2022. aug. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem a kérelemre értették, arra külön rákérdeztem, azt mondta a to-s hölgy, hogy elég augusztusban beadnom, és a tárgyaimat is ugyanúgy vegyem fel. Csak az elbocsátás miatt ezt nem tudom. Nyilván rossz információt adott, én meg más hivatalos infó híján teljesen ráhagyatkoztam.
2022. aug. 2. 10:28
 7/8 anonim ***** válasza:
#6. Ha írásban kértél tőle segítséget, akkor azzal még tudsz továbbmenni szerintem. Ha telefonon (ahogy szerintem SOHA nem ajánlott velük kommunikálni), az már bajosabb, mert simán letagadhatja, ha téves infót adott (vagy esetleg már nem is dolgozik ott). Nem egyszerű. A fellebbezési határidőig próbálj meg szerintem fellebbezést benyújtani (leírják az értesítésben, hogy hová kell címezni, innen is kiderül, hogy dékáni hatáskör-e vagy sem), különben végleges lesz a határozat és azután már pláne nem fogsz tudni vele mit kezdeni. De sajnos valószínű, hogy ezzel már sehogy sem. Hátha tud még valaki valami okosat hozzátenni, nekem ennyi jutott most eszembe.
2022. aug. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem hivatkozz arra az e-mail-re amiben ezt írták, hogy ráér még leadni(amennyiben tényleg ezt írták) és hogy félre lettél tájékoztatva.
2022. aug. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!