Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem viszek róla semmit,...

Ha nem viszek róla semmit, hanem igazolatlan marad akkor lehet belőle valami problémám?

Figyelt kérdés
Fősuli. Tegnap nem tudtam bemenni 3 különböző órára (11 - este 8-ig voltak) ezért nem tudtam aláirni a jelenlétit. Nem voltam beteg, hanem dolgom volt. Igazolni nem nagyon tudom.
2010. szept. 23. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindneről lehet hiányozni, általában ami heti 1,5 órában van, arról 3at, ami meg 3, arról 6ot. Normális helyeken így meg, kérdezd meg miből mennyit lehet hiányozni. 1-1 elmaradás a kutyát se érdekli.
2010. szept. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem is kell vinned semmit, de ha szeminárium is 3-nál több hiányzásod van, akkor a tanár megtagadhatja az aláírást. Ha ez előadás, akkor akár az egész félévet ellóghatod, bár nem okos megoldás.

Igazolást ne vigyél akkor sem ha van, mert a tanár csak körberöhög. Ugyanis, ez felnőttképzés, így nem kötelező.

2010. szept. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha előadásokról hiányoztál akkor nincs akkora gond, de azért célszerű bejárni a szemináriumokra is, ha le szeretnél vizsgázni félév végén.

Néhány előadáson nekünk is alá kell írni a jelenlétit, ez csak azért van, hogy a tanár lássa, hogy ki jár be de ez nem fogja befolyásolni a félévi jegyedet, mert ELŐADÁSRA NEM KÖTELEZŐ BEJÁRNI.

Gyakorlatokon általában 3 alkalommal hiányozhatsz (első órán ezt biztos megbeszéltétek), de nekem van egy tanárom aki azt mondta, hogy egyszer se hiányozzunk a gyakszikról. Szóval ez is tanárfüggő.

HA 3-nál többször hiányzol akkor szóban "feleltethet" a tanár az egész éves anyagból. --->ez elég kínos tud lenni

2010. szept. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

olvasd el a sulid tvsz-ét. Pont az ilyenek vannak benne. Másokra azért nem érdemes hallgatni,mert sulinként más a dolog (jártam már így meg egyetemváltás után, az előző helyen három vizsgaalkalom volt, itt meg csak kettő).

De ha olyan a tanár, akkor megpróbálhatsz beszélni vele, ha sok lenne a hiányzásod, hogy ne problémázzon. Nálam szinte mindig ez van, mert dolgozom is meg a tesóim ügyeit is én intézem, így sokat hiányzom. De még soha nem tagadtak meg tőlem jegyet emiatt.

2010. szept. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat.
2010. szept. 23. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!