Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet Phd képzés mellett...

Lehet Phd képzés mellett teljes munkaidőben dolgozni? Az intézet ebben megengedő amíg a kutatói munka elkészül. Nem mennék bele hogy miért dolgoznék állami ösztöndíjasként mindenki érzi a saját bőrén.

Figyelt kérdés

A dolog jogi része érdekel. Hogy zajlik például az adózás? Miben más mint a szimpla hallgatói jogviszony (pl. Bsc, Msc). Olvastam egy másik fórumon, hogy doktoranduszoknak ez nincs kifejezetten tiltva. Ez valóban így van?

Természetesen kérdeztem az egyetem illetékeseit emailben de 2 hét után sem méltattak válaszra több helyről sem. Persze ha lesz lehetőségem felkeresem személyesen is őket. De biztos vagyok benne hogy van itt olyan aki tudja hogy működik ez.



2022. aug. 9. 22:31
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Teljes állásban általában nem lehet, de az adott egyetem doktori szabályzatát meg kell nézni.
2022. aug. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Általában nem. Ha nem vagy államin, akkor lehet, sőt kell is, de államin annyi a munka, hogy hiába nem kell bejárni, nem tartható. Vagy nem fogsz doktorálni mostanában...
2022. aug. 10. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Plusz állami ösztöndíjasként neked órákat is kell hallgatni és adni az első két évben, szóval már csak amiatt is felejtős.
2022. aug. 10. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Régebben volt olyan, hogy csak fél állásban lehet dolgozni mellette (ha államis vagy), de azóta már átalakult a doktori képzés valamennyit, de meg kell kérdezni szerintem is az adott doktori iskolát.
2022. aug. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én levelezős voltam, ott lehetett. Nyilván egyetem meg szak válogatja, de én azért egy kicsit visszásnak érzem, hogy pályakezdőként, mikor többet kapsz, mint egy tanársegéd, teljes állást akarsz a tkp. teljes állásod mellé úgy, hogy akár 20 éve kutató, komoly szakembereknek sem lehet két főállása, miközben te csak most tanulsz valamit, és esetleg olyan figurák tanítják neked, akikről fentebb írok. Amúgy is -területtől függően- a PhD hallgatók 50-90%-a soha nem szerez fokozatot.
2022. aug. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
(A nem lehet két főállása rész úgy értendő, hogy elvben lehet, de olyan feltételeket támasztanak, hogy kevesen teljesítik).
2022. aug. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!