Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz levelezőn...

Mennyire nehéz levelezőn teljesíteni az egyetemet? Nyilván szakja válogatja, de hányszor kell bemenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


19 éves vagyok, tavaly érettségiztem, idén pedig CAD-CAM technikusi vizsgát szereztem. Tulajdonképpen protekció nélkül sikerült bejutnom a környék legjobban fizető, valamint legjobb mentalitásával rendelkező cégéhez, - mint termelési technikus. Tudni kell, hogy 12/24/12/48-as munkarendet követünk (1 nappal - 1 éjjel, majd kettő pihenő) melyből adódóan a rengeteg szakpótlékunk van és ennek köszönhetően kiemelkedő bérezésem van. Mamahotelnek köszönhetően, (természetesen úgy, hogy beszállok a havi költségekbe) nagyságrendileg 500e Ft-ot tudok félrerakni havonta, legjobb tudomásom szerint egy átlag egyetemi gyakornok ezt meg sem keresi.



A jövő tanévben(2023/2024) szeretném megkezdeni tanulmányaimat a Széchenyi István Egyetemen, a szak még kissé kérdéses, de nem is teljesen erre irányul a kérdésem, bár felsorolom, mivel ez is sokat számít a kérdés esetében.


-Gépészmérnök (Azt hallottam ez a leginkább kivitelezhető szak levelezőn)

-Járműmérnök (Ezt sem feltétlenül tartották nehéznek)

-Mechatronika mérnök (Erre azt mondták levelezőn esélytelen..:) )


Mit gondoltok mennyire szenvedősek az említett szakok levelezőn?

Megérné itt hagyni a munkahelyemet csak azért, hogy nappalira járhassak?

A cégem biztosítana tanulói szerződést, mely évi +40 szabadnappal ruház fel, ez elég lenne a heti szintű bejáráshoz?


Köszönöm válaszaitokat!



2022. aug. 11. 23:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én estire jártam, párom levelezőre, hát, mi vért hugyoztunk főállás mellett azért, hogy egyenesben végezzünk. A munkaidővel nem ütköztek nagyon az órák, pontosabban páromnak a péntek délutánja igen, mert neki péntek délutántól szombat estig voltak az órák kéthetente... De az, hogy (szellemi) munka után fáradt aggyal leülj gyakorolni és tanulni és hétvégén, mikor levegőt vennél, ott áll az anyag hegyekben, amit gyűrni kell, különben lemaradsz és a félév végére megy el egy hét szabid... Na hát ez ki tud nyírni lelkileg.


Mindketten informatikai szakon voltunk, ha ez számít.

2022. aug. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Lényeg a lényeg, ha tudatosítani tudod magadban, hogy a következő pár éved zsúfolt lesz és nemigen tudsz lazítani, akkor menni fog.


Ha azzal számolsz, hogy majd itt meg ott pihensz, ezt meg azt priorizálod... Akkor számolj rá még legalább egy évet, mert nálunk pont azok csúsztak/potyogtak ki, akik reménykedtek abban, hogy mégsem lesz ez olyan vészes. Nem. Ezt el kell dönteni fejben, hogy rá fog menni az a 3 év szőröstől-bőröstől és örülni, ha mégis felszabadul itt-ott idő.

2022. aug. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Neked nagyon jó alapjaid lesznek, de sajna az egyetemen ez az egész semmit sem fog érni, mert olyan szintű haszontalan elméletet fognak a fejedbe tukmálni, hogy az első héten meg fogod utálni. Mi a célod vele? Mert nem mindent kapsz ott meg és nem mindenért éri meg.
2022. aug. 13. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló helyzetbe vagyok, én felmondtam és szeptembertől kezdem a járműmérnökit. Szarügy azt a életszinvonalat nem nagyon fogom tudni hozni amit eddig
2022. aug. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen egy átfogó tudást, valamint kicsit nagyobb mérnöki szemléletet szeretnék kapni, bár tudom, hogy sok irreleváns dolgot kell tudni, még is csak kell az a papír amennyiben ebben a munkakörben szeretnék dolgozni.
2022. aug. 20. 23:58
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert hozzá, hosszútávon jó, mert folyamatosan nőni fog a fizetésed és ahogy idősödsz is kényelmesebb lesz a 8-16-ig munkarend, fizikai terhelés nélkül, de azt vedd számításba, hogy nem biztos, hogy sikerül és anyagilag is megcsappanást okoz pár évig. Egy átlag egyetemi gyakornok 100-200 között keres, de a 200 az már rendkívül kiemelkedő pl. Bosch senior gyakornok. Ezen a lépcsőn pedig vagy végigmész vagy nem.
2022. aug. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!