Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol a legjobb a természettudom...

Hol a legjobb a természettudományi képzés Magyarországon?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek melyik az az egyetem az országban, ami a legjobb képzést nyútja a matematika, valamint a fizika területén és miért? Hol érdemes természettudományokat tanulni?

2022. aug. 15. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

ELTE és SZTE

SZTE-s kémiás vagyok, párom biológus. Mindketten nagyon jó véleménnyel vagyunk a saját képzésünkről. ELTE matekban azt hiszem előrebb van, fizikában nem biztos.

2022. aug. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Matekban az ELTE abszolút verhetetlen az országban. Az oktatói gárda többsége zseni vagy félzseni. Persze meg is dolgoztatják rendesen az agytekervényeidet. A gyakorlatokon feladnak egy rakás házi feladatot minden héten, s gondoskodnak róla, hogy ezek között mindig legyen kemény dió is. Órákat fogod a fejedet törni egy-egy feladaton, összességében jóval többet, mint amit az egyetemi órákon ülsz.


Fizikából úgy tudom, az ELTE, Debrecen, és Szeged egyaránt erős. Ha az atomfizika érdekel, akkor Debrecen, ha a lézerfizika, akkor Szeged, ha más fizikai terület, akkor az ELTE ajánlható.

2022. aug. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

Matekból az ELTE.


Fizikából BME, kivéve ha olyat akarsz tanulni, amit nem oktatnak nálunk (kozmológia, csillagászat, meteorológia, geofizika) mert akkor az ELTE.


A vidéki egyetemeken fizikából megnéztem a tanterveiket, meg a záróvizsga tételsort, de elég kamunak tűntek.

2022. aug. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Matekból szakmailag az ELTE, amit 2. írt, meg tudom erősíteni. BME se olyan rossz azért (közösségben szerintem jobb is sokkal), ha az alkalmazott irány érdekel, érdemes lenne azt is lecsekkolnod.


Fizikából ha Budapestet nézzük, a BME-t javaslom, tesóm fizikusként kijárta azt is és az ELTE-t is, és előbbiről sokkal jobbakat nyilatkozott. A vidékiekről nem tudok semmit sajnos.

2022. aug. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
66%
elte
2022. aug. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!