Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Programtervező informatikus...

Programtervező informatikus szakra való jelentkezésnél milyenek a lehetőségeim a megjegyzésben leírtakkal?

Figyelt kérdés

Matek közép érettségi eredmény: 80 és 95% között

Emelt informatika érettségi: 55 és 65% között (ez még változhat felfelé)

Ezek alapján, + mást is beleszámítva a legrosszabb esetben 350 pontra, legjobb esetben 380 pontra lehet számítani.

Ez mennyire biztos pont bejutás szempontjából? Érdemes tenni egy nyelvvizsgát is, hogy több legyen, vagy elég lesz?

Jó vagyok matekból és infóból is, tanultam programozni, és kitartó vagyok. Az érettségi százalékok azért alacsonyak, mert kevés időm volt felkészülni viszonylag. (A mostani őszi érettségin tervezek a két tárgyból vizsgázni.)

Érdekelne még, hogy az emelt érettségire az 50 pontot kizárólag 60% felett adják meg, vagy ennek alacsonyabb a határa/mástól függ?

A segítséget előre is köszönöm szépen!



2022. aug. 15. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
50 PONTOT 45%-ra már megadják.
2022. aug. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyetemfüggő, ELTE-re szerintem ez nem lenne elég államira, vidékre/fizetősre elég lehet.
2022. aug. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Igen, ELTE-n sokkal magasabb a ponthatár
2022. aug. 15. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!