Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg ennyire borzalmasan...

Tényleg ennyire borzalmasan sokat kell tanulini az orvosin? Az orvostanhallgatóknak valóban nincs kb semennyi szabadidejük?

Figyelt kérdés

Én is orvosis gólyaként kezdem az évet szeptembertől, de a csapból is az folyik, hogy az orvosisok mennyit tanulnak és hogy nincs mellette kb életük… félek picit ettől, így szívesen meghallgatnék tapasztalatokat.

Barátok, esetleg kapcsolat is belefér azért?



2022. aug. 15. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Képességektől is függ. De a nehéz szakokra kivétel nélkül igaz, hogy aki azzal számol, hogy majd itt meg ott szorít időt magának, az fog csúszni a leghamarabb.


El kell fogadni a sorsod, hogy kénytelen vagy rászánni a képzésre azt az x évet. Azokban az években neked a tanulás lesz az első, vegyen el bármennyit az életedből. És ha esetleg mégis felszabadul véletlenül időd, miután elvégezted az aktuális feladatodat, akkor örülsz. De nem számolsz vele, mert akkor csinálni fogsz magadnak időt, mert vágyni fogsz rá és reménykedni benne. És az egyenes út ahhoz, hogy évekkel később vagy soha ne végezz.

2022. aug. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Én is most kezdek majd orvosin. Azt hallottam, hogy az első két év ami ilyen nagyon hajtós, meg szóró, utána már beleszokik az ember és könnyebben megy neki. Valószínűleg az időnk nagy része tanulással fog elmenni, de leszbek “sorstársaink”, akikkel karöltve ez is könnyebb lesz. Az időbeosztáson sok múlhat. Sok sikert kívánok neked!:)
2022. aug. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Igen, sokat kell tanulni. Könnyebb később sem lesz, csak addigra már beleszokik az ember.
2022. aug. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%
Azért az túlzás hogy nincs életük. Igen, sokat tanulnak. Nagyon sokat. De hacsak nem dolgoznak mellette heti 20+ órát, vagy ingáznak naponta 2x90 percet, akkor azért lehet találni "bőven" szabadidőt.
2022. aug. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
99%

Az első 2 év durva. Utana már beleszoksz jobban, nekem semmire nem volt időm első 2 évben csak tanultam. 3.4.es 5.ev már jobb (en fogorvosin vagyok, az 5 eves) akkor már nem szivatnak annyira semmiből, utolsó 2 évben meg főleg nem.


1,5 éve van kapcsolatom, és edzeni is eljárok, minden belefer, de első 2 évben biztos nem fért volna.


Üdv, egy szeptemberben végző evet kezdo fogorvos

2022. aug. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%
Első két évben miden nap tanulnod kell és sokat. A hétvégét én a legtöbb esetben arra használtam, hogy behozzam a heti lemaradásomat, és a vizsgafelkészülés már csak arról szólt, hogy a vizsgaidőszak előtti 3 heti lemaradásomat valahogy bepótoljam, és emlékeztessem magam arra, amit egyszer már megtanultam. Az első két év azért nehéz, mert finoman szólva semmit sem tudsz, amire támaszkodhatnál. Minden új. Harmadévtől egyáltalán nem csökken a tananyag, csak valamivel könnyebben olvasol, és van mihez kötni az új információt.
2022. aug. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én picit máshogy látom a helyzetet, mint az előttem lévők. Én is azt hittem, hogy az 1.2 éven legyek túl, utána jobbak beleszokom meg könnyebb lesz. Aztán bejött a patosz+kórtan és rádöbbentem mennyire undorítóan nagy az anyagmennyiség. Pécsett harmadév első felében a kórtan több, 2.-ban viszont a patosz lesz nagyon durva. Persze hasznos, ha jól megtanulod az anatot, de személy szerint az 1.2 évnek semmi hasznát nem vettem 3.-ban. Utána viszont mind a patosz, mind a kórtan nagyon fog kelleni és klassz alapokat ad. PLusz nekem ez a két tárgy adta meg a lendületet az orvosihoz. Persze vizsgaidőszakban máshogy ítéltem meg a dolgokat, utólag visszanézve már élveztem ezeket tanulni. És a kulcs szerintem annyi, hogy sosem szabad feladni. Évközben muszáj azárt külön porgramokat csinálni, eljárni néha bulizni, sportolni, stb, különben sokkal nehezebben bírod a vizsgaidőszakot. De sajnos akármennyire is próbálod ezeket elképzelni, teljesen más lesz majd átélni és személyesen megtapasztalni.
2022. aug. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
ja nagyon sokat kell tanulni, emberfüggő hogy mennyit
2022. aug. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!