Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarországon milyen magántan...

Magyarországon milyen magántanulónak lenni? Mi a menete? Mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
2022. aug. 20. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
2022. aug. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

Ingyen van, de cserébe nem kapsz semmit, csak egy listát, hogy mit kell tudnod majd vizsgára. Egyedül kell felkészülni. Ha ehhez magántanárt fogadsz, úgy sokba kerül. Olyan 4000 Ft/órát saccolnék.


A menete az, hogy akkor igényelhető ha nyomós okod van, pl beteg vagy, a családod hosszabb időre elutazik. Az oktatási hivatalhoz kell küldeni az igényt, ők döntenek, hogy megadják e.


A milyenre az a válasz, hogy szr. Mindenből kimaradsz, miközben a kortársaid bandáznak. A tananyagot sem tudod tanári segítség nélkül elsajátítani, kell a szakértő magyarázat.

2022. aug. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

És miért akarnál az lenni?

Elég nehezen engedélyezik. Nekem van ismerősöm, aki az autista gyerekének nem talált intézményt, és még így is alig adták meg. Csak azért kapta meg állítólag, mert az anyukának pedagógiai asszisztens végzettsége van. A fent linkelt oldalon is ott van, hogy a diák felkészítése a szülő dolga, tehát hogy tudná felkészíteni, ha nem tanár?

Az adott iskola Pedagógiai Programját is érdemes tanulmányozni, hogy ott mit írnak, mert az eljárás menetét nem a törvény szabályozza. Nekem pl. azt mondta az Oktatásügyi Biztos, hogy a féléves vizsga sem kötelező, ha a gyerek bemegy és megírja az összes témazárót. Persze sajnos a legtöbb iskolában a tanárok nem szoktak nagyon együttműködőek lenni, menj be osztályozó vizsgára, és kész.

Tudtommal nem kell fizetni semmiért. Nyilván ha magántanárral készülsz fel, akkor az drága.

2022. aug. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Engedély kell hozzá, de szinte lehetetlen, hogy megkapd. Veszed a tankönyveket, mint mások, tanulsz rendesen, és fogadsz magántanàrt minimum matekhoz, fizikához, stb. Elég drága lesz. Egy óra 4-6 ezer forint is lehet, vagy még több, és heti egy alkalom nem lesz elég.

Félévente vizsga az iskolában.

Cserébe nem csesztet senki, nem vergődik senki rajtad, nem csúfolnak, nem mondja a tanár, hogy idióta vagy, és az is maradsz.

Én egész életemben az akartam lenni, de nem tehettük meg a pénz miatt.

2022. aug. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!