Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az iskoláról mindent túl...

Az iskoláról mindent túl gondolok. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Mindjárt itt van a suli. Állandóan olyan dolgokra gondolok amik még meg se történtek de lehet megfog történni(Pl.: nagyot fingok az osztály előtt, elszólom magam, baleset történik és sírni fogok és mindenki oda megy hogy jajj mi történt). Pls ne olyat írjatok hogy ne gondolj rá, mert az agyamat nem tudom kontrolálni(nem tudok arra gondolni amire szeretnék pl.: sötétben vagyok akkor is démonok jutnak az eszembe és nem tudok jóra gondolni de kb, mindenbe).
2022. aug. 21. 11:37
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
De, tudod kontrollálni az agyadat. Ez a lényeg. A többi nettó baromság. Magadat paráztatod be. Arra gondolsz, amire akarsz, csak gyakorolni kell. Ennyi erővel normális gondolkodásra is használhatod, előrébb visz.
2022. aug. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Próbáltam de tényleg nem tudom, azért köszönöm!
2022. aug. 21. 14:35
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a szorongás viszi rossz irányba a fantáziád.
2022. aug. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben szokta azt tanácsolni egy normális ember, hogy pszichológus segítségére van szükség, és ezt nem bántásból mondja senki sem. Nekem egy ilyen ismerősöm volt, éveken át tartott nála ez az állapot, egyre súlyosabban jöttek ki nála ezek a szorongásos dolgok, végül mikor már sikerült pszichológushoz fordítani, addigra már pszichiáterhez utalták, majd zárt osztályra került. Ezeket a szorongásos dolgokat idejében kell elkezdeni kezelni, mert teljesen tönkretehetnek egy embert. Hogy egy horrorfilm után félsz egy kis ideig a démonoktól, az egy dolog, ha megvisel, akkor leginkább nem kell nézni, de amiket leírtál, ezek nettó nonszensz dolgok, ha nem tudsz stresszoldó gyakorlatokat végezni netről, nem tudod magad ellazítani, hogy ezeket csak beképzeled, ha nem tudod a gondolkodásodat másra terelni, akkor mindenképpen szakemberre lenne szükséged.
2022. aug. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az értelmes válaszokat! Kisebb koromban szinte mindentől féltem( nem mertem egyedül wc-zni, aludni, fürödni) mert, nem tudtam kontrolálni a gondolataimat és most se tudom. Mostanában rengetegszer nagyon félek az iskolától mert nem tudom kontrolálni a gondolataimat(pl.: olyanokra gondolok mint baleset történik miattam vagy velem történik) és ilyenkor rosszul érzem magam. A videók semmit nem segítenek, szerencsére fizikai fájdalmat nem érzek de volt már hogy bántottam magamat emiatt. Este nem tudtam aludni és mindent túl gondoltam és ha ütöttem magam akkor se sikerült másra gondolnom és sírtam is és elég szar volt(nem egyszer volt ilyen). De ennél mégrosszabb, inkább nem írom le. Annyira nem traumatikus de azt hittem hogy ez mindenkinél így van. Általános Iskolás diák vagyok nem felnőtt.
2022. aug. 21. 21:58
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha bántod, akkor tényleg kellene pszichológushoz. Biztos ennek a szorongásnak valami lelki oka van. De most komolyan, ez nem egészséges, és nem, egyáltalán nincs másoknál ilyen. Attól függően hányadikos vagy, 14 évesen tudtam már nem kell szülő ahhoz, hogy pszichológushoz menj, de lehet már 12 évesen sem. Iskolapszichológust amúgy bármikor felkereshetsz. Mindenképpen kellene, ha a szüleid nem akarnak vinni, de előbb lehet velük kellene megbeszélni.
2022. aug. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A koromat nem szeretném elmondani de 14 alatt. Nem bánt engem nagyon senki nem hinném hogy lelki probléma lenne de azért köszi. Hiszek a pszichológiában de nem szeretnék menni(szüleim is hisznek benne), szerintem annyira nem nagy cucc csak párszor rosszul vagyok tőle egy napban. Mondjuk amikor kissebb voltam az már párosult a kényszer betegséggel is és rosszul voltam.
2022. aug. 21. 23:40
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kell, hogy tevőlegesen bántsanak, akár valami trauma is lehet az oka, amire nem is emlékszel. Ha párszor rosszul vagy egy napban, az épp elég baj. Te is érzed, hogy de, ez nagy cucc, mert különben nem írtad volna ide ezt ki. Csak jót akarnánk, de helyetted nem hozhatunk meg lépéseket.
2022. aug. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Igazad van! Nem minden nap van ez csak van olyan amikor több. Igen nagyon rossz és nehéz az alvás de ha ez drasztikusan nőne a probléma, az rajtam is látszana. Nem tudom hogy a vallás segítene-e. Persze mivel jön a suli ezért nyilvánvaló hogy félek is és meg jönnek a gondolatok de régen is ez volt és egész életemben is. Pl.: sokszor beleképzeltem magam gázós szituációkba és elszégyeltem magam, ami nem is történt meg. Nem a sztoriaimmal bombázlak. Igen volt egy traumám. Elmentem Wc-re és bezártam magam nagyon megijedtem és féltem, napokig meg hetekig nem tudtam aludni(nem rég történt). Meg egyszer majdnem beleestem egy csatornába kiskoromba. Volt pár ilyen még. De mindent nem fogok kitálalni.
2022. aug. 22. 00:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!