Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezeken a szakokon kizáró ok a...

Ezeken a szakokon kizáró ok a diszkalkulia?

Figyelt kérdés
Egy ideje felmerült bennem, hogy egészségügyben szeretnék dolgozni, de nemrég megállapították, hogy diszes vagyok. Diszkalkuliával tudom, hogy nehéz lesz elvégezni egy egyetemet, de önmagában gytk-n és orvosin kizáró ok lehet? Ismertek olyat, akinek sikerült valamelyiket diszesen elvégezni?

2022. aug. 22. 16:00
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Ezt a kérdést már feltetted más formában.Az alapján, amit korábban leírtál, kizárt, hogy bejuss, mivel a felvételi tárgyakból nem tudod hozni a kívánt eredményt.
2022. aug. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Nem kizáró ok, feltéve, hogy a felvételi követelményeket teljesíteni tudod. Ha nem, akkor kizáró mégiscsak, hiszen nem jutsz be. Kedvezményt nem fogsz kapni.
2022. aug. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Ennyi szerintem még nem zárja ki. De nem lesz könnyű. Tartottam matekot gytk-soknak és hááát... elég gyors a tempó. (matek szakos vagyok, demonstrátor voltam másodévben) Kb a fele megbukott.

A diszkalkuliához nem értek meg nem tudom mennyire súlyos, de gytk-n kell tudni számolni. Matekon nem, ott a gondolatmenetet kell tudni, fejben számolni soha.

2022. aug. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem a matek a húzós, kémián buktak nálunk.
2022. aug. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
diszkalkuliávl kizárt!
2022. aug. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Nem a matek a húzós, de diszkalkuliával azért lehet, hogy okozna némi nehézséget.
2022. aug. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%
Bejutni se lenne könnyű, mert ha biológiából nem is, fizikából/kémiából ezzel a problémával nem fogod tudni megszerezni a szükséges pontszámot. A másik pedig: hogy akarsz így dolgozni? Gyógyszerészként pl. ha magisztrális recept alapján készítesz gyógyszert, akkor számolni kell. Sőt, orvosként sem feltétlenül úszod meg ezt. Én aneszt-intenzíves vagyok, rengeteg gyógyszert testtömegkilogramra számolva adunk, vagy amikor a perfúzorokat állítjuk be, ott is tudni kell, hány mikrogramm per kilogramm per perc megy az adott hatóanyagból a betegbe - tudnék még sok példát hozni, de nem szeretnék regényt írni ide. Ha nem is ennyit, de bármelyik más orvos, aki receptet állít ki, valamilyen szinten szintén számol. Persze mondhatod azt, hogy elmész egy olyan szakterületre, ami nem számolós, de az egyetemet nekik is el kell végezniük, amihez pl. a biofizika, statisztika, kémia is hozzátartozik.
2022. aug. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
Ha mindenképp egészségügy, akkor pl. a gyógytornász szakon nem lehet gond.
2022. aug. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Kismillió út vezet az egészségügybe. A gyógyszerészi és az orvosképzés pont a legnehezebb, diszkalkulia nélkül is. Nézd, ha ezt szeretnéd, állj neki felkészülni az emelt biosz és kémia/fizika (inkább kémia) érettségire, és meglátod, az mennyire fekszik egyáltalán. Annál már csak nagyságrendekkel nehezebb lesz az egyetem.
2022. aug. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod teljesíteni amit kell diszkalkuliàval, akkor nem kizáró ok.

Amennyiben megvan a beugró egy minimum 80%-os emelt kémia/fizika és biológiai érettségi, akkor mehetsz, semmi akadálya.

2022. aug. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!